fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Ethereum Bitcoin’i alt edebilir mi?

Ethereum Bitcoin’i alt edebilir mi?

Ethereum Bitcoin’i alt edebilir mi?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İkinci büyük kripto para olan Ethereum Bitcoin’i geçebilir mi? Bazı göstergelerde Ethereum, BTC’yi alt ediyor. Bu göstergeler için haberimizin içeriğini göz atabilirsiniz.


Ethereum Bitcoin’i geçebilir mi?

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 11,772 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa büyüklüğü ise 217.4 milyar dolar. Ethereum ise 407 dolardan işlem görüyor. Ethereum’un toplam piyasa büyüklüğü ise 45.7 milyar dolar.

Fiyat baz alındığında Bitcoin, Ethereum’dan yaklaşık 29 kat daha değerli. Piyasa büyüklüğünü baz alırsak Bitcoin, Ethereum’dan 4.7 kat daha değerli. Ancak iki kripto para blockchain altyapısı ve işlem hacmi gibi göstergelerle de kıyaslanabilir.

Flippening Endeksi Yaklaşımı 8 farklı gösterge üzerinden Ethereum ve Bitcoin’i kıyaslıyor. Bu endeks değerine göre Ethereum, Bitcoin’i geride bırakıyor.

Flippening Endeksi verilerine göre Ethereum’un endeks değeri son aylarda muazzam biçimde artış gösteriyor. Endeks değeri %61.9’a çıktı. Aşağıdaki tabloda Ethereum 8 farklı göstergeden aldığı değerleri görüyoruz.

Ethereum Bitcoin’i Ethereum Bitcoin’i alt edebilir mi?

Ethereum 8 gösterge arasından işlem sayısı (transaction count) ve işlem hacmi (transaction volüme) değerlerinden %100 puan alıyor. En düşük değeri ise % 12 ile Google Arama İstatistiklerinden alıyor.

DeFi platformları sayesinde Ethereum blockchain’inde kilitli duran Bitcoin sayısında ciddi artış yaşanıyor. Özellikle DeFi platformu REN sayesinde Bitcoin tokenize edilerek staking havuzlarına yatırılıyor. Ethereum blockchain’indeki ETH’nin parasal değeri 500 milyon doları geçiyor.

İlgili: DeFi coini Ren son gümlerde neden artış gösteriyor?

Son günlerde Ethereum tabanlı DeFi platformlarında yaşanan talep artışı ve işlem yoğunluğunun etkisi ile Ethereum işletim ücretleri artış gösteriyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin ve Ethereum ağlarında işletim ücretlerindeki değişimi görüyoruz.

Ethereum Bitcoin’i Ethereum Bitcoin’i alt edebilir mi?Ancak Ethereum işletim ücretlerindeki artışın etkisi ile Ethereum aktif adres sayısında bir düşüş de yaşanıyor. Bu nedenle yatırımcılar fon transferlerinde Ripple ve Tron gibi para birimlerini tercih ediyor.

Ethereum Bitcoin’i Ethereum Bitcoin’i alt edebilir mi?Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.