1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Robert Kiyosaki’den finansal çöküş uyarısı! Bitcoin nasıl etkilenecek?

Robert Kiyosaki’den finansal çöküş uyarısı! Bitcoin nasıl etkilenecek?

Robert Kiyosaki’den finansal çöküş uyarısı! Bitcoin nasıl etkilenecek?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı ünlü finansçı Robert Kiyosaki, büyük finansal çöküşün yaklaştığını belirtti. Bitcoin nasıl etkilenecek? Detaylar haberimizde.

Robert Kiyosaki’den finansal çöküş uyarısı! Bitcoin nasıl etkilenecek?

Dünyanın en çok satan eserleri arasında yer alan Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı ünlü finansçı Robert Kiyosaki, Bitcoin ve değerli madenler üzerinde etkileri olacağını düşündüğü büyük bir finansal çöküş konusunda uyarıda bulundu.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Kiyosaki, 2,1 milyon Twitter takipçisine, 1990’lardan bu yana en büyük finansal felaketin, sorumsuz ABD federal para politikaları nedeniyle çok yaklaşıldığını belirtti.

“Kitaplarımda uyarmıştım. 1990’lardan beri en büyük çöküş yaklaşıyor. FED, sorunları çözmek yerine para bastı.  Altın, gümüş, BC bile çöküyor. Dev bir çöküşte nihai varlığınız, finansal bilgeliğiniz.”

Kiyosaki, ABD’de makul olmayan miktarda borçlanmayla başlayan ve USD’nin değer kaybetmesiyle biten bir kısır döngü yaşanacağını ifade etti.

Kiyosaki Bitcoin

 

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin boğasına göre, böyle bir ekonomik ortama karşı en iyi savunma BTC, altın ve gümüştür.

“1. ABD çok borçlanıyor.   2. ABD faiz oranlarını düşük tutuyor. 3. Düşük faiz oranları, ABD’yi daha fazla ABD Tahvili satın almak için daha fazla dolar borçlanmaya zorluyor. 4. Faiz oranlarını düşük tutmak enflasyona neden oluyor.5. Faiz oranlarını yükseltmeye zorlama başlıyor. 6. Borç çok pahalı hale geliyor. 7. ABD doları ölüyor. Altın-Gümüş-Bitcoin AL.”

Kiyosaki , yakın tarihli bir röportajda, daha fazla BTC satın almak için bir Bitcoin çöküşünü beklediğini söylemişti.

“Blockchain konusunda çok iyimserim ve yükselişe geçiyorum, bu yüzden Bitcoin 1.000 dolara düşerse kamyonu yedeklerim, ancak 25.000 dolara çıkarsa artık satın almayacağım.”

Kiyosaki’nin kriz anında en güvenli liman olarak gördüğü Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 20.245 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %7 değer kazandı.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

Etiketler: