1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’ın SEC davasını kazanmasını sağlayacak XRP lehine yeni belge

Ripple’ın SEC davasını kazanmasını sağlayacak XRP lehine yeni belge

Ripple’ın SEC davasını kazanmasını sağlayacak XRP lehine yeni belge
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para birimlerinin sınıflandırılması hakkında yasal tavsiye sağlayan uluslararası bir hukuk firması olan Perkins Coie’nin 49 sayfalık belgesi, SEC’in iddiaları çürütecek cinsten. Bu gelişmeyi bir çokları Ripple’ın zaferi olarak görüyor.


Ripple’ın SEC davasını kazanmasını sağlayacak XRP lehine yeni belge

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC), Ripple Labs ve bazı üst düzey yöneticileri hakkında açtığı dava devam ediyor. SEC, Ripple’ın kayıtsız menkul kıymet sattığını iddia ediyor.

Birkaç ay önce halka sunulan bazı kilit notlarda, Ripple’ın 2012 yılında yasal tavsiyeler aldığını ve bunlara göre de XRP’nin düzenleyiciler tarafından menkul kıymet olarak görülmeyeceği bilgisi yer alıyordu.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

Ripple’ın Baş Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty, yaptığı açıklamada şöyle diyordu:

“Mahkemenin bu belgelerin kamuoyuna açıklanmasına ilişkin kararından memnunuz. Belgeler, Ripple’ın 2012’de XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına dair aldığı bu yasal tavsiyeler “zorlayıcı” hükme sahip.”

Son raporlara göre, SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü eski Direktörü Williams Hinman, kripto para birimlerinin sınıflandırılması hakkında yasal tavsiye sağlamak için uluslararası bir hukuk firması olan Perkins Coie’den 49 sayfalık bir belge aldı. Bu belge şu açıdan önemli. Bu belgeyi yasal bir tavsiye olarak kabul eden SEC’in yetkilisi Hinman, o dönemde ünlü olan bir konuşma yapmıştı. Bu yasal tavsiyeyi dikkate alarak Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını söylemişti konuşmasında.

Uzmanlardan en güncel Ripple yorumları ve analizleri

Belgede şöyle deniliyor:

“Token kendi başına asla bir yatırım sözleşmesi değildir… Yatırım sözleşmesi, tokenin yararlı değerde bir şeye nasıl dönüştürülebileceğinin anlaşılmasından kaynaklanır.”

Raporlara göre Hinman da XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını konusunu netliğe kavuşturmuştu. Eski SEC Başkanı Jay Clayton tarafından 2019’da kongre üyesi Ted Budd’a yazılan bir mektupta, XRP gibi bazı kripto paraların menkul kıymet olmadığı görüşünü desteklemişti.

İlgili – Ripple – SEC davası 2022 yılında biter mi?

Ripple’ın “büyük zaferi”

Bu bahsettiğimiz gelişmeler üzerine birçok kişi Ripple’ın artık davayı kazanmasına kesin gözüyle bakıyor. Ripple için “büyük zafer” olarak değerlendiriliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: