1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’ın bu adımı XRP fiyatını yüzde 6 düşürdü

Ripple’ın bu adımı XRP fiyatını yüzde 6 düşürdü

Ripple’ın bu adımı XRP fiyatını yüzde 6 düşürdü
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) piyasada önemli bir yere sahip kripto paralardan biri. Son zamanlarda sık sık SEC davası ile gündem oluyor. Ancak XRP fiyatı diğer coinler ile kıyaslandığında düşük performansa sahip. Şimdi de Ripple öyle bir adım attı ki XRP fiyatı bir anda yüzde 6 düştü.


Ripple’ın bu adımı ile XRP fiyatında bir anda %6 düşüş

Ripple, piyasaya daha fazla coin sürme programına devam ediyor. Bu program çerçevesinde şimdi bir kez daha 811.39 milyon dolar değerinde 1 milyar XRP coin piyasaya sürüldü. Bu süreç 2017 yılından bu yana düzenli bir şekilde yapılıyor. Her ayın birinci günü Ripple elindeki yüklü XRP bakiyesinden yeni satışlar yapıyor.

Ripple yine 1 milyar XRP’yi serbest bıraktı

En büyük kripto para izleyicisi WhaleStats’ın verilerine göre, 1 Nisan günü Ripple emanet hesabından 1 milyar XRP çekti. Bu işlem 500 milyon XRP şeklinde iki işlemde gerçekleştirildi.

Blockchain’de yer alan işlem ayrıntılarına göre, bu XRP fon çekimi günün erken saatlerinde yapıldı. Bu kadar coinin toplam değeri ise 811.39 dolar ediyor.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

Fon çekimi sonrasından XRP’de büyük düşüş

Son çekilen XRP ile ilgili haber üzerine XRP fiyatı olumsuz etkilendi. Son 24 saatte XRP fiyatı yüzde 6 oranında düştü. Bu düşüşle en dip seviyesi 0.7808 dolar olarak kaydedildi.

Ripple’ın bu adımı XRP fiyatını yüzde 6 düşürdü

XRP (XRP) son 24 saat grafiği Kaynak: Tradingview

XRP fiyatı şimdi 0.8166 dolardna işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 39.3 milyar dolar. Bu düşüş sonucunda XRP aynı zamanda altıncı en büyük kripto para sıralamasını da Solana’ya kaybetti.

Olumlu gelişmeler

Bu anlatılanlara rağmen, XRP konusunda iyi haberler de var. Mesela, RippleNet kullanım alanı artıyor ve Asya – Pasifik bölgesinde yıllık bazda işlemlerde yüzde 130 büyüme var.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: