1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’dan 100 milyon dolarlık yatırım!

Ripple’dan 100 milyon dolarlık yatırım!

Ripple’dan 100 milyon dolarlık yatırım!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple, karbon ayak izini yok etmek için öncü olacak. Şirket, sürdürülebilirlik için önemli bir bütçe ayırdı. Detaylar haberimizde.

Ripple’dan 100 milyon dolarlık yatırım!

ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile arasındaki dava süreci sürüncemede devam ederken Ripple, ekosistemin en fazla tartışılan konularından biri olan karbon ayak izini yok etmek için dev bir bütçe ayırdı.

Blockchain şirketi Ripple, karbon giderme faaliyetlerini hızlandırmak için yenilikçi karbon giderme firmalarına ve sürdürülebilir finansal teknoloji platformlarına 100 milyon dolar tahsis edecek.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, geleceği nasıl?

Ripple, konu ile ilgili resmi sitesinden açıklama yaptı ve çevreci faaliyetlere destek vermek için taahhüt ettiği 100 milyon dolarlık yatırımı gerçekleştirdiğini duyurdu.

“Ripple, karbon piyasalarını modernize etmeye ve ölçeklendirmeye yardımcı olmak ve yeni, kalıcı, yüksek kaliteli karbon giderme arzını hızlandırmak için 100 milyon dolar taahhüt ediyor. Taahhüdümüz, şirketlerin yenilikçi teknoloji, stratejik sermaye ve yetenek dahil kaynakları kullanarak iklim değişikliğini ele almasına yardımcı olmaları için küresel eylem çağrısına doğrudan bir yanıttır.”

Bilindiği gibi enerji harcamasını en aza indirerek para transferlerini hızlı ve az maliyetle gerçekleştirmek Ripple’ın amaçları arasında yer alıyor. Bu amaca ilişkin faaliyetlerine hız veren şirket, Emisyonları azaltmak ve düşük karbonlu bir geleceğe geçişe önem veriyor.

İlgili: Ripple fiyat tahmini

Ripple kurucusu Brad Garlinghouse, emisyonları azaltmak için daha önce de benzer çalışmalar yaptıklarını ve düşük karbon ayak izinin geleceğe geçiş için çok önemli olduğunu vurguladı. Garlinghouse, aynı zamanda kripto paraların ve blok zincir teknolojisinin tam potansiyele ulaşması için parçalanmış, karmaşık bir yapıda olan karbon piyasalarına şeffaflık getirilmesinin bir katalizör görevi görebileceğini belirtti. Ripple, 2020 yılında 2030 yılına kadar karbon nötr hale gelme planını açıklamıştı.

Garlinghouse, bu yılın başında SEC ile aralarında devam eden dava sürecinden bağımsız olarak yatırımlara devam edeceklerini ilan etmişti. Blokchain şirketi bu doğrultuda yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

CarbonCure Technologies Başkanı ve CEO’su Robert Niven’de konuya ilişkin açıklama yaparak herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini söyledi.

“İklim krizini ele almak için herkesin güvertede olması gerekiyor.”

Ripple (XRP), yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,41 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde %2,83 değer kazanan XRP, 20 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu değer ile ekosistemin en değerli 6’ncı varlığı durumunda.

Günlük Ripple (XRP) fiyat hareketleri

Ripple

Canlı Ripple (XRP) fiyatı

 

Kaynak

 

 

 

Etiketler: