1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Ripple (XRP) yeni bir ralliye mi hazırlanıyor?

Ripple (XRP) yeni bir ralliye mi hazırlanıyor?

Ripple (XRP) yeni bir ralliye mi hazırlanıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

XRP fiyatı, boğaların lehine bir trend değişikliği öngören daha öncekilerle benzer bir görünüm veriyor. Detaylar haberimizde.

Ripple (XRP) teknik göstergelerinde yatırımcıları heyecanlandıran görünüm!

Fed Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole Sempozyumu’nda konuştu ve eylül ayında 75 baz puandan aşağı bir faiz artışı olmayacağının sinyalini verdi. BU gelişme sonrası kripto para piyasasında bir satış baskısı oluştuğunu görüyoruz.

İlgili: Ripple (XRP) nedir, geleceği nasıl?

Lider kripto para birimi Bitcoin, 21,000 doların altına geriledi. Ethereum %6 değer kaybetti ve 1,600 doların altına indi. Ripple (XRP) ise son 24 saat içerisinde %1,62 değer kaybetti.

Ancak Ripple’ın teknik verileri yatırımcıları heyecanlandıracak bir görünüm veriyor. XRP fiyatı, boğaların lehine bir trend değişikliği öngören bir formasyon çiziyor. Fiyat hareketleri aynı döngüyü tekrar ederse Ripple %60’lık bir ralli başlatabilir.

İlgili: Ripple (XRP) fiyat tahmini

XRP, son üç buçuk ayda üçüncü kez aynı hareketleri tekrar ediyor. Bu, trendin yükselişe geçmeye hazır olduğunu gösteriyor. Nisan 2021’de 1,972 dolardan işlem görerek en yüksek seviyeler için heyecan yaratan kripto para SEC davasının gölgesinde o günden bu yana değerinden %85 kaybetti.

ripple

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,34 dolardan işlem gören altcoin, 19 Ağustos günlük mum çubuğunun 0,331 doların üzerinde kapanmasının ardından daha yukarılara göz dikti. Gerçek bir onay, 0,464 dolarlık engelin kararlı bir şekilde çevrilmesinin ardından gelecek olsa da 0,397 dolarlık bir sonraki direnç seviyesi desteğe çevrilebilirse önce 0,46 dolar ardından ise 0,51 dolar yeniden görülebilir.

Öte yandan, XRP fiyatı tekrar 0,331 dolar destek seviyesinin altına düşerse, alıcılar yeterli momentumu yakalayamayacağı için yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Bununla birlikte, 0,286 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, Ripple’ı daha derinlere çekebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: