okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.1%
Bitcoin
69.219,89 USDT
eth
ETH
2.92%
Ethereum
3.858,89 USDT
bch
BCH
-1.05%
Bitcoin Cash
488,47 USDT
xrp
XRP
-1.32%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.42%
Litecoin
84,62 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
603,27 USDT
sol
SOL
-2.06%
Solana
164,88 USDT
avax
AVAX
-2.78%
Avalanche
37,22 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.73%
Poladot
7,63 USDT
doge
DOGE
-2.97%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.03%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ripple XRP hakkında bilmeniz gereken 3 şey!

Ripple XRP hakkında bilmeniz gereken 3 şey!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından Ethereum’u bile geride bırakan ve en değerli 2’nci kripto para haline gelen Ripple XRP hakkında her yatırımcının bilmesi gereken 3 önemli faktör, bu haberimizde.


Ripple XRP hakkında bilmeniz gereken 3 şey!

Bir zamanlar top 3’ün güçlü aktörlerinden biri olan XRP, yazının kaleme alındığı saatte 1.15 dolardan işlem görüyor. XRP, 54 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile en değerli 6’ncı büyük kripto para. Bu haberimizde Ripple hakkında bilinmesi gereken 3 önemli faktörden bahsetmek istiyoruz.

Aşağıda XRP fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Ripple XRP hakkında bilmeniz gereken 3 şey!

Ripple ile SEC (ABD’nin SPK’sı) davalık!

ABD’de finansal piyasaları denetlemek ve düzenlemekle sorunlu üst düzey ofis olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun kısa adı SEC! Bu kurumun Türkiye’deki muadili ise Sermaye Piyasa Kurulu (SPK). SEC, Ripple şirketinin kripto parası XRP’nin piyasaya bir menkul değer olarak sürüldüğünü iddia ediyor. Bu nedenle SEC, Ripple şirketini piyasaya izinsiz ve lisansız biçimde menkul değer arz etmek suçlaması ile mahkemeye verdi. Davalı taraf Ripple Şirketi, davacı taraf ise SEC!

Ripple mevcut mahkeme sürecinde savunmasını XRP’nin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para olduğu tezine dayandırıyor. Mahkemenin Ripple şirketinin aleyhinde sonuçlanması XRP’de ciddi bir depreme yol açacağı muhakkak! Ancak dava XRP lehinde sonuçlanırsa XRP’de ciddi bir pump etkisi yaşanabilir. Hatta piyasanın konumuna göre XRP’nin kolayca 3 doları bulabileceği iddia ediliyor.

Ripple, Swift’a alternatif bir teknolojiye sahip!

Uluslararası fon transferleri büyük oranda SWIFT üzerinde gerçekleşiyor. Uluslararası fon transferlerinde SWIFT’ın tartışmasız liderliği söz konusu. Ripple, fon transferlerinde XRP’yi köprü para birimi olarak kullanarak uluslararası fon transferlerine blockchain tabanlı bir öneri geriyor. Ripple’ın ödeme sistemi Swift’e kıyasla daha ucuz, hızlı ve güvenli fon transferi gerçekleştirebiliyor.

Ripple’ın ödemeler teknolojisi, yeni yeni bankalar ve finans kuruluşları tarafından test ediliyor ve kullanılıyor. Ripple mahkeme belasını atlatırsa uluslararası fon transferlerinde ciddi dönüşüm gerçekleştirebilir.

Ripple’ın elindeki geniş XRP rezervi ciddi dump riski taşıyor.

Bitcoin’in toplam arzı 21 milyon adet ile sınırlı. Toplam Bitcoin arzının %89’u piyasaya sürüldü. Kalan %11’lik oranın ise piyasaya sürülmesi yıllar alacak. Bu durum Bitcoin’i kıt, nadir ve değerli kılıyor. XRP ise Bitcoin’e kıyasla bu avantaja sahip olmadığını söyleyebiliriz. Toplam XRP arzı 100 milyar adet. XRP arzının %46.8’i piyasaya sürüldü. Kalan %53.2’lik büyük kesim ise piyasaya sürülmeyi bekliyor. Bu yüksek oran, her zaman bir dump korkusu yaşatıyor.

Kaynak

İlgili!

https://koinmedya.com/ripple-fiyat-tahminleri-uzmanlarin-xrp-fiyat-tahmini/

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.