1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ripple (XRP) fiyatı 3 dolara yükselebilir mi? İşte, teknik veriler

Ripple (XRP) fiyatı 3 dolara yükselebilir mi? İşte, teknik veriler

Ripple (XRP) fiyatı 3 dolara yükselebilir mi? İşte, teknik veriler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple fiyatı için 2022’de birçok gelişme bekleniyor. Başta SEC ile olan davanın sonuçlanması var. Buna ek olarak teknik veriler XRP fiyatının eski zirvesini görebileceğinin işaretini veriyor.


Ripple (XRP) fiyatı 3 dolara yükselebilir mi? İşte, teknik veriler

Kripto para piyasasından fiyat tahmini en çok merak edilen coinlerden biri de Ripple (XRP). XRP fiyatı için çoğu zaman değerinin çok altında olduğu yorumları dile getiriliyor. XRP fiyatı aynı zamanda 2018 yılında 3.84 dolarda kaydettiği tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) şimdiye kadar hiç ulaşamadı. Ancak Ripple-SEC arasındaki davanın da yakında çözüme kavuşması bekleniyor. Bu ve diğer gelişmeler üzerine XRP fiyatı ATH değerine ulaşarak yoluna devam edebilir. XRP için çok farklı -hem pozitif hem de negatif- yorumlar dile getiriliyor. Ancak gerçek olan şu an Ripple’ın piyasada kalıcı konuna sahip projelerden biri olması. 2022 yılında da büyük bir potansiyele sahip.

İlgili – Güncel Ripple fiyat tahminleri 2022-2025

XRP fiyatı patlama yapar mı?

Teknik açıdan Ripple fiyatı için büyük potansiyel olduğunu gösteren birçok pozitif gösterge bulunuyor. XRP fiyatı son aylarda bir trend çizgisi ve destek oluşturdu. Bu trend çizgisi artık 3 defa direnç olarak görev yaptı. Böylece fiyatı 0.53 dolara götüren trend çizgisi olarak doğrulandı. Bu iki çizgi ise alçalan bir üçgen oluşturuyor.

Ripple (XRP) fiyatı 3 dolara yükselebilir mi? İşte, teknik veriler

Alçalan üçgen gösteren XRP/USD 1 aylık grafik

Ancak alçalan üçgenler fiyat çöküşünden sonra geçerli olur. Bundan dolayı da bunu bir üçgen değil, konsolidasyon formasyonu olarak kabul edebiliriz. Bu sürecin sonunda ise XRP fiyatı dişen trend çizgisini kırarak yeni bir boğa gelişmeyi tetikleyebilir. Böylece eski zirvesini ziyaret etme potansiyeline sahip olur.

İlgili – Ripple (XRP) nedir, geleceğin Bitcoin’i olabilir mi?

XRP 3 dolar olur mu?

XRP fiyatı muhtemel bir ABC formasyonu oluşturdu. Ancak bu formasyon henüz aktif olmadı. Aktif olması için A seviyesine ulaşması gerekiyor. Böyle bir formasyonun beklenen hedefi ise 3.34 dolar – 4.15 dolar bölgesi. Eğer Ripple bu senaryoya göre devam ederse, çift zirve oluşturabilir.

Ripple (XRP) fiyatı 3 dolara yükselebilir mi? İşte, teknik veriler

ABC formasyonu gösteren XRP/USD 1 aylık grafik

Kaynak

tags: