fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple (XRP) fiyatında bir haftada yüzde 60 yükseliş – SEC sorunu bitti mi?

Ripple (XRP) fiyatında bir haftada yüzde 60 yükseliş – SEC sorunu bitti mi?

Ripple (XRP) fiyatında bir haftada yüzde 60 yükseliş – SEC sorunu bitti mi?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı piyasadaki genel düşüşe rağmen yükselişini korumayı başararak son ayların dikkat çeken rekorunu kırdı. Böyle bir ortamda en çok Ripple-SEC sorunu bitti mi sorusu soruluyor.


Ripple (XRP) fiyatında bir haftada yüzde 60 yükseliş

Kripto para piyasasında Bitcoin ve birçok altcoin son yükselişten sonra geri çekilme yaparken, Ripple (XRP) fiyatı yeni bir yüzde 10 artış ile 1.3 dolara dokundu.

Bitcoin fiyatı 48,000 doların üzerine çıkarak 3 ayın zirvesini kaydetse de kısa sürede 2,000 dolar kaybetti. Çoğu altcoin şu an kırmızı ancak Ripple’da durum farklı. Bir haftada yüzde 60 yükselen XRP 1.3 dolarda kendi yerel rekorunu kırdı.

Ripple fiyatında böyle bir yükselişi görenler ise bir şey merak ediyor: Ripple’ın SEC sorunu bitti mi?

İlgili – Ripple balinaları gözünü bu seviyeye dikti!

Ripple ve SEC davası

XRP tokeni çıkaran şirket olan Ripple aleyhinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dava açmıştı. Burada Ripple’ın kayıtsız menkul kıymetler çıkardığı iddia ediliyordu. Ripple’a 2013’ten bu yana 1.3 milyar dolarlık izinsiz menkul kıymet satma suçlaması yöneltilmişti.

Söz konusu SEC-Ripple davası Aralık 2020’de başlasa da şimdiye kadar pek yol almadı. Ancak buna rağmen XRP fiyatına büyük zarar verdi.

Kripto para piyasası bu yılın başında dikkat çeken bir ralli yaşamıştı. Bu sırada BTC ve ETH de dahil birçok kripto para yeni ATH değerleri kaydetti. SEC davası ile nüfuzu düşen XRP ise eski zirvesine yaklaşamadı bile.

Şimdi ise Ripple fiytında pozitif gelişmeler görüyoruz. Sadece bir haftada XRP fiyatı yüzde 57.8 oranında yükseldi. Son piyasa rallisi de buna destek oldu. XRP’nin kendine has özellikleri de buna destek verdi. Tabii Ripple aynı zamanda SEC ile ilgili dava konusunda yaşanan bir gelişmeden de faydalandı.

SEC davasında yeni gelişme

SEC, dün hakimin ısrarına rağmen kanıt keşif belgelerini Ripple’ın savunma ekibine teslim etmeyi reddetti. Buna ilave olarak öyle görünüyor ki bu dava Ripple’a daha fazla medya ilgisi de getirdi. Sonuçta Ripple halkla ilişkiler kabusunu başarılı bir şekilde önemli bir pazarlama çabasına dönüştürdü. Böylece birçok önemli şirketten destek gördü. Bu şirketlere Güney Kore’deki en büyük banka dışı havale hizmeti sağlayıcılarından biri olan GME Remittance de dahil. Bu havale şirketi de kısa süre önce RippleNet’e katılmıştı.

İlgili – Ripple (XRP) için iyi haber – Hedef 1.8 milyar dolarlık piyasa

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: