1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple teknolojisini Türkiye’ye getiren dev ortaklık!

Ripple teknolojisini Türkiye’ye getiren dev ortaklık!

Ripple teknolojisini Türkiye’ye getiren dev ortaklık!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple teknolojisi Türkiye’ye geliyor! RippleNet, ilk kez Türkiye’de bu banka aracılığıyla kullanılacak!

QNB Finansbank Ripple teknolojisini ilk kez Türkiye’de deneyecek!

Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük finans kuruluşların biri olan Qatar National Bank (QNB), uluslararası ödemelerde Ripple teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor.

Bankacılık devi, blockchain şirketi Ripple ile kurduğunu ortaklık doğrultusunda faaliyete geçireceği küresel sınır ötesi ödeme stratejisini açıkladı.

Ripple teknolojisini Türkiye'ye getiren dev ortaklık!

4 Ekim Pazartesi günü Gulf Times’da yer alan bir habere göre; QNB, Türkiye’de RippleNet tabanlı bir havale platformu başlatmak için bir anlaşma imzaladı.

Anlaşmaya göre; Ripple’ın finansal teknoloji ağı RippleNet, ilk kez Türkiye’de QNB Finansbank aracılığıyla kullanılacak ve finans ve bankacılık devi, daha sonrasında Ripple teknolojisi ile diğer koridorlara açılma planları yapacak.

QNB’nin üst düzey yöneticilerinden Heba al-Tamimi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 “QNB, müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için her zaman yenilik odaklı çalışıyor ve bu ortaklık, bankanın müşterilerimize yönelik ürün seçeneklerini geliştirmek adına başlatılan yeni bir FinTech girişimidir.” 

Ripple’ın Güney Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu Genel Müdürü Navin Gupta ise şunları söyledi:

 “Uluslararası ödeme deneyimini geliştirmek ve nihayetinde QNB’nin havale hizmetlerini ölçeklendirmek için bankacılık ve FinTech’teki yenilikleri bir araya getirerek, QNB ile stratejik bir ortaklığa imza atmaktan heyecan duyuyoruz. RippleNet yeni pazarlara açılıyor.”

https://twitter.com/Ripple/status/1445508118322958342

Bu arada duyuru, Singapur ve Malezya merkez bankalarının, müşterilerinin 2022’nin ilk çeyreğinden itibaren yalnızca bir cep numarası aracılığıyla eş zamanlı uluslararası ödemeler ve transferler yapabileceklerini açıklamasından birkaç gün sonra geldi.

Şöyle ki; Singapur Merkez Bankası (MAS) ve Bank Negara Malaysia (BNM) geçen hafta projeyi duyurdu. Proje, Singapur’da PayNow tarafından işletilen ödeme sistemleri ve Malezya merkezli DuitNow arasında bir entegrasyon olarak nitelendirildi.

Bu yıl ayrıca Kamboçya Merkez Bankası ve Maybank of Malaysia, dijital sınır ötesi para transferleri üzerinde birlikte çalıştığını ve The National Bank of Kamboçya ve Maybank’ın bankaların e-cüzdanları, Bakong ve MAE uygulaması aracılığıyla transferleri kolaylaştırdığını açıklamıştı.

Dahası 2021 yılının başlarında Ripple, Malezya merkezli mobil cüzdan sağlayıcısı Mobile Money ve Bangladeş’te 45 milyondan fazla kişiye hizmet sunan mobil finansal hizmetler sağlayıcısı bKash’in RippleNet kullanarak işlemler gerçekleştireceği bir düzenlemeye girdiğini duyurdu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: