1. Anasayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Ripple, SEC’e karşı büyük bir hamle yaptı, bakalım ne olacak?

Ripple, SEC’e karşı büyük bir hamle yaptı, bakalım ne olacak?

Ripple, SEC’e karşı büyük bir hamle yaptı, bakalım ne olacak?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple , SEC ‘ e karşı  atağa geçti. Ripple’ın hukuk ekibi, ABD SEC üyelerini XRP varlıklarını açıklamaya zorlamayı amaçlayan bir harekette bulunarak karşı atağa geçti.

 

Ripple, SEC üyelerinin XRP Holdinglerini ortaya çıkarmasını istiyor

 

Ripple, SEC’in kripto ön ödeme politikalarını ve üyelerinin XRP varlıklarını açıklamasını istiyor.

 

Önemli bazı çıkarımlar

 

  • Ripple’ın hukuk ekibi, SEC üyelerinin XRP varlıklarını açıklamasını amaçlayan bir harekette bulundu.

 

  • Hareket ayrıca SEC’in ETH, XRP ve BTC dahil olmak üzere kripto para birimleri üzerindeki ön onay politikalarını da ortaya çıkaracaktır.

 

  • SEC, Aralık 2020’de Ripple’ı XRP satışları yoluyla menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçladı.

 

Ripple’ın hukuk ekibi, ABD SEC üyelerini XRP varlıklarını açıklamaya zorlamayı amaçlayan bir harekette bulunarak karşı atağa geçti.

 

SEC Üyelerinin Holdingleri Açıklaması Gerekebilir

 

Hareket başarılı olursa, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu üyelerinin SEC çalışanlarının kripto para ticareti yapmasına izin verilip verilmediğine dair belgeler üretmesini sağlayacak.

 

Ripple’ın hareketi, özellikle çalışan XRP varlıkları hakkında bilgi istiyor. Ayrıca, SEC’in XRP, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili ön onay kararlarını, yani SEC çalışanlarının bu kripto para birimlerinde ticaret yapmasını engelleyebilecek herhangi bir politikaya ilişkin verileri bulmayı amaçlamaktadır.

 

Hareket, SEC’in bilgileri tek tek veya toplu biçimde anonim olarak sağlamasına izin veriyor.

 

Dosyaya göre SEC, SEC çalışanlarının kripto ticaretini Ocak 2018’e kadar kısıtlayan herhangi bir politika benimsemedi. Bu, çalışanların Ripple’ın XRP tokenine yatırım yapmasına izin verecekti.

 

Ripple’ın suçlamaları doğruysa, SEC, Ripple’a kendi çalışanlarından daha katı düzenlemeler getirirdi.

 

Dosyalarda, “Bu gerçek, SEC’in, Bireysel Sanıkların, XRP tekliflerinin ve satışlarının menkul kıymetler olduğunu 2013 gibi erken bir tarihte belirleme konusunda pervasız olduklarına dair iddialarını baltalıyor” diye açıklanıyor.

 

XRP vakası yavaş yavaş ilerliyor

 

SEC, Aralık 2020’de şirketin devam eden XRP token satışlarının kayıt dışı bir menkul kıymet teklifi oluşturduğunu iddia ettiğinde Ripple’a karşı dava açtı.

 

Bu, davadaki son gelişmeler ise; son aylarda Ripple, netlik eksikliği, diğer SEC davalarından farklılıklar ve eski bir SEC üyesini ifade vermeye çağırmak gibi savunmalara güveniyordu.

 

Davanın ne zaman biteceği henüz belli değil. Ripple topluluğu avukatı Jeremy Hogan’ın son tahminleri, 2022’nin başlarına kadar bir özet karara varılmayacağını gösteriyor.

Kaynak