CryptoPunks Hollywood dünyasına hızlı bir giriş yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CryptoPunks Hollywood dünyasında.   Larva Labs, Hollywood ajansları United Talent Agency (UTA) ve iki büyük ajans ile bir anlaşma imzaladı.

 

CryptoPunks yaratıcıları, bir haftada 305 milyon dolarlık satışları en iyi Hollywood ajanslarıyla imzaladı

 

Larva Labs’ın blockchaini tarafından oluşturulan IP’si, firma United Talent Agency , Meebits ve Autohoglyphs ile bir temsil anlaşması imzaladıktan sonra Hollywood için uyarlandı.

 

Son derece popüler NFT projesi CryptoPunks’ın arkasındaki ekip olan Larva Labs, Hollywood ajansları United Talent Agency (UTA) ile bir anlaşma imzaladı.

 

Hollywood Reporter’ın 31 Ağustos tarihli makalesine göre UTA, TV, film, video oyunları, lisanslama ve yayıncılık alanlarındaki fikri mülkiyet (IP) anlaşmaları için Larva Labs’ı temsil edecek. Larva Labs, Meebits ve Autoglyphs’ten diğer iki NFT projesi de UTA tarafından temsil edilecek.


 

CryptoPunks, 2017 yılında piyasaya sürüldü ve Ethereum üzerinde oluşturulan ilk NFT projelerinden biridir. UTA ile IP ile ilgili anlaşma, ana akım eğlence endüstrisine giren blok zinciri sektöründe oluşturulan içeriğin ilk örneklerinden biri olduğu için Larva Labs için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

 

Lesley Silverman, UTA Digital Assets başkanı Hollywood Reporter’a şunları söyledi:

 

“Tamamen kripto dünyasından kaynaklanan bir IP için daha geniş bir eğlence alanına girmenin ilk fırsatlarından biri olduğunu söyleyebilirim ve bunu elde ettiler.”

“Gerçekten zamanın ruhunu muazzam bir şekilde vurdular” diye sözlerine ekledi.

 

CryptoPunks projesi, bu yılın ilk altı ayında 2,5 milyar dolar değerinde satış gören NFT sektöründe artan bir ilgi dalgasının ortasında, bu yıl popülaritesi patlamadan önce, kısa tarihinin çoğunda nispeten daha uygun bir yerde kaldı.

 

CryptoPunks web sitesindeki verilere göre, Larva Labs OG NFT’leri, yalnızca son yedi günde 304,8 milyon dolarlık satışla 2017’den bu yana 1,18 milyar dolarlık toplam satış gerçekleştirdi. Satıştaki en ucuz CryptoPunk şu anda yayınlandığı tarihte yaklaşık 391.000 $ değerinde 115 Ethereum (ETH) olarak fiyatlandırılıyor.

 

Rapçi Jay Z, elektronik dans müzisyeni Steve Aoki ve girişimci Gary Vaynerchuk gibi tanınmış kişilerin hepsinin CryptoPunks’a sahip olduğu bildiriliyor. Cointelegraph 23 Ağustos’ta ödeme teknolojisi devi Visa’nın mohawk, palyaço yeşili gözleri ve ruju olan bir kadın figürü olan CryptoPunk 7610’u satın alma sırasında 150.000 dolar değerinde 49.50 ETH karşılığında satın aldığını bildirdi.

Cryptopunks, son 24 saat içinde ~ 140 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdi ve şimdi ömür boyu işlem hacminde 1 milyar doları geçti. 

Toplamda 10.000 CryptoPunks NFT vardır ve bunların tümü, bireysel piksel sanatı avatarlarını oluşturmak için bir dizi benzersiz özellikten bilgisayar tarafından oluşturulmuştur. TechCrunch’ın bu yılın Nisan ayında çevrimiçi olarak “mr703” adıyla geçen bir koleksiyoncu, ilk lansmanda 703 Punks kaptığını ve yüzlerce NFT’yi şu anki fiyatlarla on milyonlarca değerinde bir koleksiyonda tuttuğunu bildirdiğinde, başlangıçta ücretsiz olarak talep edildi.

Punk’ın artık bir VISA maskotu olmasıyla birlikte bir çağın sonunda yaşıyoruz: daha önce ortalama görülen  bir sanat deneyi kurumsal bir pazarlama aracına dönüşüyor. Happy, çünkü #cryptopunks değerlemesini zirveye  taşıyacak.

— mr703 (@mr703_punks) 27 Ağustos 2021

Larva Labs’in diğer NFT projeleri de bilgisayar tarafından oluşturulan CryptoPunks yolunu takip ediyor. Meebits NFT’leri bu Mayıs ayında piyasaya sürüldü ve Metaverse ve NFT oyunlarında kullanılmak üzere oluşturulmuş 20.000 benzersiz 3D voksel karakterden oluşuyor. geembi.com

Autoglyphs 2019’da piyasaya sürüldü ve 512 NFT ile sınırlı, kullanıcıların 0,20 ETH (687 $) oluşturma ücretini Larva Labs, 350.org’un seçilen hayır kurumuna bağışlayarak bir “Glpy ” oluşturdu, Glpy,  iklim değişikliğiyle mücadelede için  oluşturulmuş bir sanat projesidir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
CryptoPunks Hollywood dünyasına hızlı bir giriş yaptı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.