“Ripple SEC davasında verilecek karar, yalnızca Ripple’ı etkilemeyecek!”

Ripple CTO’sundan XRP ve kripto ekosistemi hakkında dikkat çeken açıklama!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple SEC davasınsa sona yaklaşılıyor! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı açtığı davayı yakından takip eden bir hukuk uzmanı, davanın sonucunun çok kritik olduğunu iddia ediyor.

Ripple SEC davası ne zaman sonuçlanır?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun Ripple’a karşı açtığı davayı yakından takip eden bir hukuk uzmanı, davanın sonucunun, önümüzdeki yıllarda tüm kripto ekosistemini etkileyebileceğini söylüyor.

 

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir hukuk müşaviri ve aynı zamanda bir Ripple (XRP) savunucusu olan Jeremy Hogan, geçtiğimiz günlerde de SEC ve Ripple davasında sona yaklaşıldığını iddia etmişti.

Ayrıca davanın uzatılma olasılığının düşük olduğunu ve neredeyse iki yıl süren bu davada sona yaklaşıldığını söyledi. Ve en geç Kasım 2022’ye kadar davanın sonuçlanacağını tahmin etti.

İlginizi çekebiliriz:

Ripple SEC davasına rağmen, ABD’liler XRP almak için “O” borsaya koştu! 


Ripple SEC savaşının asıl kazananı kim?

Şimdi ise Hogan, 226.500 Twitter takipçisine iki nedenden dolayı kripto piyasası için çok önemli bir haftanın bizleri beklediğini söylüyor.

“Ripple özet karar emsalleri bugün mahkemeye sunulacak (bunları pazartesi gününe kadar görmeyecek olsak da) ve LBRY davasında bu hafta bir karar bekleniyor.

Bu iki şey, önümüzdeki yıllarda tüm kripto alanını etkileyecek.”

Bu arada kripto avukatı James K. Filan ise, davada her iki tarafında özet karar için dilekçelerini sunduklarını belirtiyor. Filan, her iki tarafın da pazartesi günü özet karar için argümanlarını desteklemek için özetlerinin halka açık, redakte edilmiş versiyonlarını sunacağını söyledi.

SEC, Ripple’ı kayıt dışı bir menkul kıymet satmakla suçlayarak, Aralık 2020’de Ripple’a dava açmıştı.

2021’de ise, merkezsiz video platformu LBRY’ye (LBRY) karşı projenin LBRY Kredilerini kayıt dışı menkul kıymetler olarak sattığını iddia ederek bir şikayette bulundu.

Nitekim Hogan, SEC’in LBRY’ye karşı açtığı davayı kazanmasının, Ripple için kötüye işaret olacağını söylüyor.

İlginizi çekebilir:

Uzmanlardan müthiş Ripple yorumları ve fiyat tahminler

Ripple nasıl alınır? – XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Ripple CBDC ile ilgili büyük duyuruya hazırlanıyor! 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
“Ripple SEC davasında verilecek karar, yalnızca Ripple’ı etkilemeyecek!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.