fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple kurucusu yine büyük dump peşinde!

Ripple kurucusu yine büyük dump peşinde!

Ripple kurucusu yine büyük dump peşinde!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple kurucusu, yine harekete geçti! Tacostand olarak bilinen cüzdanından son 15 gün içinde devasa miktarda XRP taşıdı!

Ripple kurucusu cüzdan boşaltıyor!

Ripple’in ilk CTO’su Jed McCaleb, XRP cüzdanını boşaltmaya devam ediyor. En son satışın ardından, cüzdanında yaklaşık 502 milyon XRP kaldı.

JedMcCaleb, yine milyonlarca XRP satt!

XRPscan, Ripple Labs’ın kurucularından biri ve şirketin ilk CTO’su olan Jed McCaleb’in, son iki hafta içinde 259 milyon XRP’yi piyasaya sürmek için cüzdanından çıkardığını tespit etti.

Ripple kurucusu yine büyük dump peşinde!

McCaleb’in cüzdanı boşalıyor!

Bir önceki ödemeye kıyasla Ripple’dan neredeyse iki kat daha fazla XRP alan Jed McCaleb, son on dört gün içinde piyasaya devasa miktarda XRP sürdü.

XRPscan’den alınan verilere göre, Jed McCaleb, geçtiğimiz iki hafta içinde tacostand olarak bilinen cüzdanından nakde çevirmek üzere yaklaşık 259 milyon XRP tokeni çekti.

Şöyle ki; Ripple’ın ilk CTO’su, 1 Mayıs’ta Ripple Labs’tan 442 milyon XRP aldı. XRPscan’e göre, yaklaşık olarak son iki hafta içinde ise 259 milyon XRP coinin taşındığı on beş işlem gerçekleştirdi. Yani Jed McCaleb, 259 milyon XRP’yi nakite çevirmek için harekete geçti.

XRPscan verileri, “tacostand” olarak adlandırılan McCaleb’e ait dijital cüzdanından toplam 259 milyon XRP’nin taşındığı 15 büyük kripto işlemi gerçekleştirildiğini gösteriyor:

ripple kurucusu Ripple kurucusu yine büyük dump peşinde!

Ünlü kurucu, XRP’lerini 17,3 milyon (yedi işlem), 18,5 milyon (altı işlem) ve 13,4 milyon (bu hafta şu ana kadar sadece iki) şeklinde parçalar halinde hareket ettirdi.

McCaleb, giderek küçülen cüzdanından, her gün belirli miktarda olmak üzere XRP satıyor. 25 Nisan’dan 1 Mayıs’a kadar günlük bazda 18.558.414 XRP satıyordu.

Bundan önce ise günlük satış miktarı 22.598.696 XRP tokeniydi. McCaleb, 2 Mayıs’tan 8 Mayıs’a kadar olan zaman diliminde günde 17.301.056 XRP sattı.

1 Mayıs’ta McCaleb, ilk CTO olarak üstlendiği rolden dolayı aldığı tazminatın bir parçası olarak, Ripple’dan 442.127.865 XRP aldı.

9 Mayıs’tan itibaren piyasaya, günlük 13.398.341 XRP sürmeye başladı. Şimdiye kadar üç işlem gerçekleştirdi ve günlük satışlarını azalttı.

Bu arada 25 Nisan’dan beri satılan toplam XRP miktarının USD karşılığı 372.119.701$’a tekabül ediyor.

Bununla birlikte, Ripple kurucu ortağının cüzdanında hala satılmayı bekleyen 502.127.869 milyon XRP daha var. Bu da 732,937,169 dolara karşılık geliyor.

Popüler bir blockchain ve kripto analisti Leonidas Hadjiloizou, McCaleb’in Ağustos sonunda cüzdanını tamamen boşaltacağını tahmin ediyor.

Jed McCaleb neden XRP satıyor? 

 

 Ripple kurucusu yine büyük dump peşinde!

McCaleb Stellar’ı kurmadan önce, 2013 yılına kadar Ripple (o dönemki adıyla Opencoin)’ın kurucu ekibindeydi                2014 yılında Stellar’ı geliştirmek üzere Ripple ile yollarını ayırdı. Daha sonra şirketi kurarken üstlendiği rolden dolayı, XRP arzının bir kısmı kendisine tahsis edildi.

Hiçbir koşula bağlı olmaksızın, sabit bir programa göre kendisine tahsis edilecek 9 milyardan fazla XRP’ye sahip oldu. Tek seferde olmamak şartıyla, bu tokenleri satabilir, hodl edebilir veya önceden izin almaksızın bu tokenleri bağış yapmakta kullanabilirdi.

McCaleb satmayı tercih edince; bu satışların XRP fiyatını etkilememesi adına, şirketle XRP satışlarını sınırlayan 7 yılllık bir anlaşmaya vardı. 

McCaleb’in yaptığı bu büyük satışlar, genellikle XRP’nin fiyatını etkilemiyor. Çünkü 2016’da yapılan bu anlaşmaya göre McCaleb, XRP’nin ortalama günlük işlem hacminin %1’ini satıyor. Ayrıca bu anlaşmasının bir parçası olarak, Ripple McCaleb’in tek seferde dev miktarlarda XRP satmasını önlemek için ona parça parça ödeme yapıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: