Ripple kripto para mı?

Ripple Kripto para değil eleştirilerinin dozajı artıyor, Ripple (XRP) gerçek bir Kripto mu?
Ripple Kripto para değil eleştirilerinin dozajı artıyor, Ripple (XRP) gerçek bir Kripto mu?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Ripple kripto para mı, değil mi” eleştirileri hız kesmeden devam ediyor. Kripto para dünyasında XRP tokenin tam olarak ne olduğu bir muamma!


Neden Ripple kripto para olamaz?

Birçok kripto uzmanı madencilik yapılmaması veya madenciliğe elverişli olmaması gibi sebeplere dayanarak XRP’nin gerçek bir kripto para olmadığını iddia ediyor.

Ripple için bir kısım uzmanlar ise Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve diğer popüler kripto para birimlerinden farklı olarak XRP’de madencilik yok. Ancak hızlı ve güvenilir olması için aerodinamik bir blockchain ile güçlendirildiği yorumunda bulunuyor.

Bitcoin yükselişi Ethereum, Ripple ve bu 2 coini uzaya taşıyabilir!

Elpis Investment CEO’su Anatoly Castella XRP Tokeninin kripto para ailesinden çok uzakta olduğunu söylüyor.

Merkezi bir Blockchain ve tüm XRP bir kerede çıkarıldı. Ripple, Fiat para, Blockchain ve Kripto para unsurlarını birleştiren bir Fintech platformuna benziyor. Dijital Fiat para diyebilirsiniz ama Ripple Kripto para değil.

Bitcoin üretildiği ve finansal pazara girdiğinden beri insanlar bu ürüne iki şekilde erişebiliyordu. Mining yapma yada Direk satın alma. Bitcoin’in merkeziyetsiz olduğu ve merkez bankası ya da ana firmasının müdahale etkisinin olmadığı bir gerçek. Bu nedenle Bitcoin geleneksel para birimlerinden farklı kabul ediliyor. Bu nedenle bazıları Ripple Kripto para değil diyor.

Bitcoin gibi merkezi olmayan para birimleri olma kimlikleriyle tanınan ve mining yapılabilen diğer Kripto para birimleri de var. XRP popüler Kripto para birimleri arasında en tuhaf olanlarından.

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak XRP’nin çoğunluğu ana şirket Ripple Vakfı tarafından tutuluyor. 100 milyar adet üretildi ve şu ana kadar 40 milyar adet piyasaya sunuldu. Kalan XRP akıllıca sözleşme ile güvenli bir şekilde bir muhafaza ediliyor.


Ripple (XRP) bir scam mı ?

XRP’nin 2018’de en çok konuşulan kripto varlıklardan biri olduğuna şüphe yok. Analistler ve eleştirmenler, Kripto paranın ana şirket Ripple tarafından kontrol edildiği iddiası ile merkeziyetsiz olmayan bir Token olduğunu ısrarla dile getiriyor.

Satoshi Nakamoto olabileceği iddia edilen Avustralyalı bilgisayar bilimcisi ve işadamı Craig Wright Kripto para kriterlerinin belli olduğunu belirterek konu hakkında şöyle söylemişti.

Ripple kripto para değil. Bir tahvil ve Kripto alemindeki en büyük scam (aldatmaca)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ripple kripto para mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.