Loading...
btc
BTC
0.32%
Bitcoin
66.873,75 USDT
eth
ETH
0.1%
Ethereum
3.507,28 USDT
bch
BCH
1.17%
Bitcoin Cash
395,85 USDT
xrp
XRP
2.86%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
73,56 USDT
bnb
BNB
0.46%
Binance Coin
596,10 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
169,64 USDT
avax
AVAX
0.8%
Avalanche
28,39 USDT
ada
ADA
-0.82%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.15%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
6.86%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.31%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin, Ethereum ve Ripple FED kararıyla bu seviyeleri görebilir

Bitcoin, Ethereum ve Ripple FED kararıyla bu seviyeleri görebilir

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yapılan tahminlere göre, Bitcoin fiyatı, 18 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 17.593 doların altına düşebilir. Ethereum fiyatı, 1.730 dolara yükselmeye çalışmadan önce kısa bir süreliğine 1.234 dolara kadar düşebilir. Ripple fiyatı, 0,439 ABD Doları veya 0,477 ABD Dolarını yeniden test etmeden önce 0,381 ABD Doları destek seviyesine geri dönebilir.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatı FED’e bağlı

Bitcoin fiyatı, görünürde herhangi bir yön önyargısı olmayan konsolidasyon aşamasında. Bu cansız performans, Ethereum, Ripple ve diğer alt’ların oynaklıklarını kaybetmelerine neden oldu. Ancak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikası kararını 21 Eylül saat 18:00 GMT’de açıklaması planlanıyor ve bu durumun oynaklığa neden olması muhtemel. Fed tarafından belirlenen mevcut baz faiz oranı %2,5’te seyrediyor, ancak bugünkü politika toplantısından sonra ABD merkez bankasının yükselen enflasyonla mücadele etmek için bunu 75 baz puan artırarak %3,25’e yükseltmesi bekleniyor. Popüler spekülasyon, bu anlatının her iki uçta da kısa vadeli likiditeyi tetikleyebileceği, ancak sonunda bir yükseliş trendini tetikleyebileceği yönünde.

75 baz puanlık bir artış yerine, Fed 100 baz puanlık bir artışa karar verirse, taban faiz oranını mümkün olduğu kadar %3,5’e yükseltirse, bu piyasaların çökmesine neden olabilir. Bu nedenle, yatırımcıların duyuruyu yakından takip etmeleri ve gelecekteki politikaya ilişkin olası ipuçları için Merkez Bankası Başkan Vekili Jerome Powell’ın toplantı sonrası konuşmasını beklemeleri gerekiyor.

Ripple

Bitcoin fiyatı piyasa katılımcılarını sıktı

Bitcoin fiyatı, önceki haftanın en düşük seviyesi olan 18.500 doların altında ve toparlanmaya hazır görünüyor. Bununla birlikte, yukarıda belirtildiği gibi, FOMC toplantısı, piyasaların bir sonraki adımını belirlemede çok önemli bir rol oynayabilir. Son birkaç haftadaki büyük satışlar nedeniyle, piyasalar 75 baz puanlık bir artış temel senaryosunu şimdiden fiyatlamış ve muhtemelen de aşmış olabilir, bu nedenle haberler açıklandığında bir fiyat artışı olabilir. Böyle bir sonuç, hisse senedi ve kripto piyasalarında bir yükselişi tetikleyebilir.

Bu durumda, yatırımcılar geçici olarak 18 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 17.593 $’ainse de, bu seviyenin bir süpürmesi, BTC’yi 19.539 $ ve 20.737 $’da acil engele itebilir. Bu seviyelerin ötesinde, BTC 22.575 doları tekrar ziyaret etmeye ve bir çift tepe belirlemeye çalışabilir. Öte yandan, Fed daha şahin bir mesaj verirse veya oranları 100 baz puan artırırsa, BTC fiyatının düşmesine neden olabilir. Bitcoin fiyatı aşağıda kırılır ve ardından 18.293 dolarlık destek seviyesini bir direnç bariyerine çevirirse, yükseliş görünümünü geçersiz kılar ve 15.550 dolara bir çöküşü tetikler.

Ethereum fiyatı kayıpları telafi etmeye hazır

4 Ağustos’tan bu yana üç düşük dip ve iki düşük zirve oluşturduktan sonra Ethereum fiyatı azalan paralel bir kanalda geziniyor gibi görünüyor. Bitcoin fiyatındaki bir satış, dengesizliği doldurmak için Ethereum fiyatını, yani Adil Değer Boşluğunu (FVG) 1.234 dolardan düşürebilir. Bununla birlikte, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından sonra büyük kriptoda bir geri dönüşün ardından alıcıların yeniden canlanması bir yükselişi tetikleyebilir.

ripple

Böyle bir gelişme, ETH‘nin 1.550 dolardan ani direnç seviyesine ulaştığını görebilir. Bu seviyenin başarılı bir şekilde çevrilmesi, yakın zamanda kaydırılan Proof-of-Stake tokenini yüksek zaman dilimi direnç seviyesine karşı 1.730 $’a koyacaktır. Hala bilinmeyen faiz artışı nedeniyle işler geçici olarak kararsız görünse de, Bitcoin fiyatı ve FOMC toplantısına verdiği tepki, yönlü önyargının belirlenmesinde çok önemli bir rol oynayabilir. Ethereum fiyatı 1.280 doların altına yakın bir günlük mum üretirse, yükseliş görünümünü geçersiz kılar ve potansiyel olarak 1.080 dolara düşer.

Ripple fiyatı, %24’lük bir yükselişin ardından 0.381 $ direnç seviyesini başarıyla geçti. Ancak, FOMC toplantısı nedeniyle, 0,381 dolara ani ama kısa bir geri çekilme olabilir. Bu potansiyel senaryonun dışında, XRP fiyatı yükseliş gösteriyor ve muhtemelen 0,439 dolara yükselmeye devam edecek. Bu seviyenin bir destek tabanına çevrilmesi, bu hareketi 0,477 dolara kadar uzatabilir.

Öte yandan, FOMC Bitcoin fiyatının düşmesine neden olursa, Ripple fiyatı da aynı şeyi yapacaktır. Böyle bir durumda, XRP fiyatı 0,331 dolarlık destek tabanının altına düşerse ve bunu bir direnç seviyesine çevirirse, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu gelişme, XRP fiyatının 0,309 dolarlık bariyeri tekrar ziyaret ettiğini görebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.