1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple destekli ödeme şirketi regülatörlerden onay aldı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Ripple destekli ödeme şirketi regülatörlerden onay aldı!

Ripple destekli ödeme şirketi regülatörlerden onay aldı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

RippleNet üyesi Malezya merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo, düzenleyici kurumdan onay aldığını duyurdu.

Ripple destekli ödeme şirketi Asya’da başlıyor!

RippleNet üyesi olan Malezya merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo, Avustralya, Çin ve Asya’nın hızla gelişen bölgeleri arasında sınır ötesi yeni ödeme hizmeti başlatmak üzere düzenleyicilerden onay aldı. 

Mart ayının sonlarında San Francisco merkezli kripto devinden yatırım alan Tranglo, mayıs ayında OmiPay ile ortaklık kurarak, Avustralya’dan Çin, Vietnam ve diğer Asya ilkeleri arasında ödeme ve havale hizmeti başlatmaya hazırlandığını açıklamıştı.

Ayrıca mart ayının sonlarına doğru Ripple, İsteğe Bağlı Likidite (ODL) aracılığıyla yeni koridorlar açmak üzere Malezya merkezli sınır ötesi ödeme şirketi Tranglo’dan yüzde 40 hisse satın aldı.

 

Ripple haber: Ripple destekli ödeme şirketinden büyük Güneydoğu Asya hamlesi!

Şirket, Güneydoğu Asya’daki konumunu daha da güçlendirmek için böyle bir ortaklığa imza attı. Nitekim, Ripple, bu bölgenin sınır ötesi ödemeler için “standart bir entegrasyona” ihtiyacı olduğunu düşünüyordu.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse konuya ilişkin yaptığı açıklamada, müşterilerin hem ODL hem de Kredi hizmeti veren “Line of Credit” çözümünden yararlanabileceklerini söylemişti.

Şimdi ise sınır ötesi ödemeler ve mobil ödeme çözümleri firması Ripple destekli ödeme şirketi Tranglo, müşterilerine yurtiçinde ve yurtdışında para transferleriyle ilgili yeni hizmetler sunmak için Singapur’daki yetkililerden onay aldığını duyurdu.

Ripple destekli ödeme şirketi regülatörlerden onay aldı!

Tranglo, küresel ödeme hizmetleri için regülatörlerin desteğini aldı!

Tranglo tarafından yayınlanan resmi açıklamaya göre şirketin hesap açma, ülke içi para transferleri ve e-para ihracı gibi konularda hizmet vermesi onaylandı. Şirket, lisansı PSA (Ödeme Hizmetleri Yasası) kapsamında izin veren Singapur Maliye Bakanlığı (MAS)’ndan aldı.

Esasen 2019’dan beri yürürlükte olan bu kanun, tüketicileri korur, regülasyon konusunda kesinlik sağlar. Ayrıca, ödeme hizmetleri operatörleri ve fintech sektörü tarafından geliştirilen inovasyonlar için iyileştirme ve destek sağlar.

PSA kapsamında faaliyetleri onaylanan şirketler, kara para aklama ve terörün finansmanı ile mücadele kurallarına uyar.

Bu arada şirketin ödeme ağı, yüzün üzerinde ülke, 1.300 banka ve cüzdan ile ödemelerin ve havalelerin gerçekleştirilmesine yardımcı olan 2.500’ün üzerinde mobil operatörden oluşuyor.

PSA tarafından verilen yeni lisans, Tranglo’nun Singapur’daki ve dünya çapındaki milyonlarca müşterisinin para transferleri yapabilmesini sağlayacak.

Bu hizmet kapsamında destek alacak ilk ödeme koridorları Tayland, Vietnam, Singapur, Filipinler gibi Asya ülkeleri olacak.

Artık eklenen e-cüzdan işlevleriyle, firma gerçek zamanlı ödemelerde müşterilerine hizmet sunmaya başladı. 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: