1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Coin
  4. Ripple CEO’sundan inanılmaz ETH ve SEC iddiası!

Ripple CEO’sundan inanılmaz ETH ve SEC iddiası!

Ripple CEO’sundan inanılmaz ETH ve SEC iddiası!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple CEO’su, Ethereum’a avantaj sağlayacak şekilde şirketinin haksız muamele gördüğünü iddia ediyor.

Ripple CEO’su ne gibi iddialarda bulundu?

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto piyasasının durumu ve düzenlemeler hakkındaki düşüncelerini açıkladı ve finansal düzenleyicinin Ethereum’a yaklaşımı konusunda içinde biriktirdiği bir kini de ortaya çıkarmış gibi görünüyor.

21 Ekim’de DC Fintech Week sanal konferansında konuşan Ripple’ın patronu, Ethereum’a, SEC tarafından, Ripple şirketinin XRP tokenini geçmesini sağlayan düzenleyici bir yeşil ışık verildiğini söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, XRP’nin kayıt dışı bir menkul kıymet olduğu iddiaları ile Ripple’ın peşini bırakmıyor. Ocak ayında Ripple, ETH’yi neden bir menkul kıymet olarak görmediğini öğrenmek için SEC’e Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası doğrultusunda talepte bulundu. Altı ay sonra Temmuz ayında, bir bölge hakimi şirketin 2018’de ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını beyan eden eski bir SEC yetkilisini görevden aldı.

ripple ceo Ripple CEO'sundan inanılmaz ETH ve SEC iddiası!

Garlinghouse, firmasının işini zorlaştırdığını ve Ethereum’un sonraki başarısının en azından kısmen SEC tarafından daha olumlu muameleye bağlı olduğunu hissettiğini söylüyor. Garinghouse piyasayı etkilediğini belirterek şunları ekledi:

“Son birkaç yıl içinde XRP en değerli ikinci dijital varlıktı. SEC’in ETH’nin önünü açması netleştiğinde, ETH açıkça patladı ve bu netlik yardımcı ETH’nin 2. olmasına yardımcı oldu.”
XRP, Aralık 2017’nin sonlarında piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığıydı. Şu anda yedinci sıraya düşerken, Ethereum o zamandan beri ikinci sırada yer alıyor.

Garlinghouse ayrıca SEC’in kendi şirketine ve Coinbase’e karşı son eylemleriyle kriptoya karşı agresif bir duruş sergilediğini de belirtti. Ripple’ın finansal düzenleyiciyle olan savaşı hakkında yorum yapan SEC’in tüketicileri koruduğunu iddia ettiğini söyleyen Garlinghouse şunları ekledi:

“Onları korudukları için SEC’e dava açmaya çalışan XRP sahibi yaklaşık 50.000 ABD’li insan var.” d
Bu ayın başlarında bir ABD bölge yargıcı, şirketin XRP tokenin elinde bulunduran kişilerin davaya sanık olarak katılamayacağına karar verdi.

SEC’in, Ripple Labs ve yöneticileriyle devam eden davasında keşfi tamamlamak için son tarihi uzatma talebi kabul edildi ve 14 Ocak 2022’ye ertelendi.

Ripple, bu davanın çözülmesinde daha fazla gecikmenin “sanıkların ve XRP sahiplerinin çıkarlarına ciddi zarar vereceğini” iddia ediyor.

Mahkeme bunu kabul etti, ancak “SEC tarafından talep edilen ek sürenin davayı çözme takvimini etkilemeyeceğini” belirtti.

Kaynak