1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple CEO’su, Elon Musk’ın favori coini hakkında iyi konuşmadı

Ripple CEO’su, Elon Musk’ın favori coini hakkında iyi konuşmadı

Ripple CEO’su, Elon Musk’ın favori coini hakkında iyi konuşmadı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir meme coin olan Dogecoin (DOGE), genel kripto para piyasası için iyi değil. Bu yönde bir açıklama, sektörün en ünlü isimlerinden birinden geldi. Ünlü girişimci Elon Musk ise bu yıl yaptığı açıklama, en favori coininin DOGE olduğunu açıklamıştı.


Ripple CEO’su, Elon Musk’ın favori coini hakkında iyi konuşmadı

Dogecoin (DOGE), arz sınırı olmayan bir kripto para. CNBC’ye konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, DOGE’un bu özelliğinin genel kripto para piyasasına zarar verebileceğini düşünüyor.

Brad Garlinghouse, CNBC’nin moderetörlüğünü yaptığı Fintech Abu Dhabi konferansı sırasında yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Biraz tartışmalı olacak sanırım ama ben aslında Dogecoin’in kripto para piyasası için iyi olduğu konusunda ikna olmadım.”

“Dogecoin, enflasyonist dinamiklere sahip ve bundan dolayı bu coini tutma konusunda bende isteksizlik var.”

İlgili – Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2021- 2025

Ripple haberleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto para piyasasının yükselmesine sebep olan durumun aslında enflasyonun yükselmesi olduğunu da hatırlatıyor. Zaten bundan dolayı da Kasım’da ilk defa kısa süreliğine de olsa 3 trilyon dolar piyasa değerini aşmıştı.

Bitcoin’in ve sonuç olarak genel kripto para piyasasının yükselişe geçtiği bir dönem aynı zamanda enflasyonun da zirve yaptığı döneme denk geliyor. Yıllık enflasyonun iki verisi – tüketici fiyat endeksi ve kişisel tüketim harcamaları endeksi – Ekim ayı itibariyle sırasıyla yüzde 6,2 ve yüzde 5 ile 1990’dan bu yana en yüksek seviyelerini görmüştü.

Bazı yatırımcılar, Bitcoin’i enflasyona karşı bir önlem olarak görüyor. Çünkü 21 milyon coin toplam arz sınırı var. Ayrıca henüz hepsi de çıkarılmadı. Ripple’ın ödemeler için kullandığı XRP de sabit arza sahip kripto paralardan.

Garlinghouse, bu yıl yükselen enflasyondan dolayı Bitcoin’in momentum kazandığına dikkat çekiyor. Ona göre insanlar enflasyondan kaçmak için fiat paralardan kriptoya geçiş yapıyor. Bu durumda “neden enflasyonist özelliği olan bir coini elimde tutayım ki?” diye de soruyor.

Bitcoin’den farklı olarak Dogecoin arzının bir sınırı yok. Şu an piyasada 132 milyar DOGE var. Ayrıca yaklaşık olarak her yıl bu arza 5 milyar coin daha ekleniyor.

Dogecoin’in piyasa değeri bu yıl yüzde 70’den fazla artarak 28 milyarı geçti.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.