1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Revoult 17 milyon Avrupalı kullanıcısına Bitcoin satmaya başlıyor

Revoult 17 milyon Avrupalı kullanıcısına Bitcoin satmaya başlıyor

Revoult 17 milyon Avrupalı kullanıcısına Bitcoin satmaya başlıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dijital banka Revoult Avrupa Birliği bünyesinde bulunan müşterilerine Bitcoin satışına başlıyor.

Revoult 17 milyon Avrupalı kullanıcısına Bitcoin satmaya başlıyor

Dijital alanda bankacılık faaliyetleri gösteren Revoult, müşterilerine Bitcoin satımı konusunda Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CYSEC)ten onay aldı. Şirket, Avrupa Birliği Ekonomik Alanı çerçevesinde Bitcoin ve kripto para satım hizmetleri sunabilecek.

Kıbrıs Rum Kesimi’ni faaliyet üssü olarak seçen Revoult, yeni izinlerle birlikte Avrupa Birliği bünyesine hizmet sunmaya başlıyor. Şirket Avrupa Birliği dışında, Birleşik Krallık bünyesinde de kripto para satış hizmet sunumu noktasında başvurular yapmış ancak henüz olumlu bir netice alamamıştır.

bitcoin Revoult 17 milyon Avrupalı kullanıcısına Bitcoin satmaya başlıyor

Bilindiği gibi Avrupa Birliği, kara para aklama faaliyetlerine karşı kripto para işlemlerinde kullanıcı bilgisi zorunluluğu getiren MiCA yasasını parlementodan geçirmiş ancak henüz yasalaştırmamıştı. Bu yeni onay kararının böyle bir aşamada gelmiş olması kripto para piyasasında oldukça olumlu karşılandı.

Avrupa Birliği parlemento üyesi Stefan Burger, MiCA yasası ile ilgili Avrupa Komisyonu ve Koneseyi’nin gerekli adımları attığını ve taslağın yasalaşmasının kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini açıkladı.

Yasa yürürlüğe girdiğinde Revoult, MiCA bünyesinde yasal ilk kripto para hizmet sağlayıcısı konumuna gelmiş olacak.

Canlı BTC fiyatı: $ 25,814.92

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Etiketler: