1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin mi Ethereum mu? En zenginler hangisini tercih ediyor?

Bitcoin mi Ethereum mu? En zenginler hangisini tercih ediyor?

Bitcoin mi Ethereum mu? En zenginler hangisini tercih ediyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum arasındaki rekabet son zamanlarda kızıştı. Ethereum rallisine karşılık veremeyen kripto para zamanla yerini Ethereum’a devredecek mi? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin mi Ethereum mu? En zenginler hangisini tercih ediyor?

Kripto para piyasasında zirvede bulunan iki kripto para Bitcoin ve Ethereum kıyasıya bir rekabet halinde. Dünyada piyasaya sürülmüş olan ilk kripto para olan Bitcoin, dünyanın ilk akıllı sözleşme platformu Ethereum ile zirvenin ilk iki sırasında yer alıyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Bitcoin, 459 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ethereum ise 230 milyar dolarda. BTC, 1,150 trilyon dolarlık kripto piyasasının %40,1’ini domine ederken ETH, %20,2’sini domine ediyor.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Ethereum’un Bitcoin’i gelecekte değer olarak geride bırakacağını tahmin eden birçok analist bulunuyor. Bu iki kripto paraya da yatırım yapan Kevin O’Leary, Bitcoin ve Ethereum arasındaki karşılaştırmayı farklı bir perspektiften ele aldı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

O’Leary, Crypto Banter’ın Youtube kanalında katıldığı programda Ethereum’un (ETH) Bitcoin’i geride bırakarak piyasanın lideri olacağı görüşüne katılmadığını belirtti. Ünlü yönetici, serveti elinde bulunduran zenginlerle konuştuğunda Bitcoin’i tercih ettiklerini gördüğünü bu nedenle Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakmasının zor olduğunu söyledi.

“Egemen servetle konuştuğumda, Norveç, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) veya Suudi olması fark etmeksizin Bitcoin istiyorlar ve Bitcoin’in oynaklığını seviyorlar. Onlara herhangi bir kripto para alsaydınız bu hangisi diye sorduğumuzda çok yüksek oranda Bitcoin cevabını alıyoruz.”

Ancak bu servet sahiplerinin Bitcoin’e daha fazla yatırım yapması için bir yasal çerçevenin çizilmesi gerektiğini belirten O’Leary, bir yasal çerçeve olsaydı iki hafta içerisinde Bitcoin’in 60,000 dolar olabileceğini belirtti.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda 24,141 dolardan işlem görüyor. Lider kripto para birimi son 24 saat içerisinde %1,49 değer kaybetti. Ethereum ise 1,911 dolardan takas ediliyor ve son 24 saatte %3,5 değer kaybı yaşadı.

 

Canlı Bitcoin fiyatı

Canlı Ethereum fiyatı

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: