Reserve Rights (RSR) Nedir?

Reserve Rights Nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba sevgili okurlar. Reserve Rights’ın Temel Analiz‘i ile karşınızdayım. Bu yazımızda“Reserve Rights (RSR) Nedir?” sorusuna cevap aramaya çalışacağız.


Reserve Rights (RSR) Nedir?

Kategoriler: Dijital Para, Ödemeler, Siber Güvenlik, Anonimlik

Reserve; enflasyonu yüksek olan ülkelerdeki insanlar ve şirketler için istikrarlı (stabil), küresel bir para birimi ve  dijital bir ödeme sistemidir.

Reserve Rights Reserve Rights (RSR) Nedir?

Mevcut kripto para birimlerindeki volatilite (fiyattaki oynaklık) onların kullanışlılığını önemli ölçüde azaltıyor.

Sabit değere sahip bir kripto para birimi, yine sabit bir değer deposu (store of value) oluşu, takas edilebilmesi ve ertelenmiş/vadeli ödeme standardı olarak daha geniş kullanım alanlarına izin verir. Günümüzde bu özelliklere sahip stabil bir kripto paraya ihtiyacın olduğu açıktır.

Reserve Protokolü

Reserve Rights Nedir

Reserve Protokolü bu ihtiyaçları karşılayabilecek merkeziyetsiz bir stabil coin sistemi geliştirmiş. Bu sistem, talepte rastgele artış veya azalışları desteklerken istikrar, merkeziyetsizlik ve kârlılık arasında dikkatli bir denge kuruyor (RSV fiyatı yükselişte de düşüşte de 1 dolara sabitlenecek).


Reserve protokolü, dolaşımdaki arzla ilgili problemler yaşanmaması için gerektiğinde RSV’yi satar, satın alır ve yakar.

Bu nedenlerden dolayı, Reserve’in, blockchain ekosistemi için ideal ve ekonomik yapı taşı ve fiat paraya karşı güvenilir bir alternatif olduğuna inanılıyor.

Proje gelecekte ideal bir kripto paranın merkezileşmemiş, dolardan bağımsız bir stabil para olacağına ve dünya çapında milletlerin ekonomik durumu değiştireceğine inanıyor.

Reserve Rights Reserve Rights (RSR) Nedir?

Protokolün 2 token’ı var:

Reserve token (RSV)

Ölçeklenebilir ve yasal bakımdan güçlü altyapıya sahip olan stabil bir kripto para birimi. Üstelik merkeziyetsiz, %100 varlık (asset) destekli ve Silikon Vadisi’ndeki üst düzey yatırımcılar tarafından finanse edilmiş.

Reserve Rights token (RSR)

RSV’nin dengelenmesinde (istikrarında) rol oynayan dalgalanma protokolü (fluctuating protocol) token’ıdır. Ayrıca ağ büyüdükçe fazladan Reserve token’ların satın alınmasına olanak sağlıyor.

Reserve, sınır ötesi para göndermeyi de maliyet açısından uygun hâle getiriyor. Bu, insanların ailelerine rahatlıkla para göndermelerini ve işletmelerin uluslararası tedarikçilere stabil bir para birimi ile ödeme yapmalarını sağlıyor.

TAKIM

17 kişiden oluşan geniş bir ekip var. Gördüğüm kadarıyla alanlarında uzman ve tecrübe sahibiler. Şuradan detaylı bakabilirsiniz.

YATIRIMCILAR

1 değil, 10 değil 20 değil tam 36 yatırımcı var. Bu oldukça şok edici bir durum :)

Kimler yok ki…

Belki de en dikkat çekenleri Coinbase ve Peter Thiel. Tamamını görmek için TIKLAYINIZ.

Roadmap şu şekilde:

Reserve Rights Reserve Rights (RSR) Nedir?

Whitepaper için TIKLAYINIZ.

Twitter’a giriş tarihleri Mayıs 2018. Takipçi sayıları yaklaşık 32 bin. Bu çok iyi bir sayı.

Telegram’da bu sayı 7561.

Listelendiği borsalar ve hacim bilgisi şu şekilde:

Reserve Rights Reserve Rights (RSR) Nedir?

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Reserve Rights (RSR) Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.