Ünlü analist yüreklere su serpti, Bitcoin’de düşüş yok, yola devam…

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son dönemde özellikle, başta Elon Musk olmak üzere, kripto fenomenleri tarafından kolay manipüle edilebilen hale gelen Bitcoin, grafiği, lider kriptonun yönü hakkında ip uçları veriyor.

Ünlü analist Bitcoin’de formasyon yerine dikkat edilmesi gereken kilit seviyeyi açıkladı

Popüler analist ve trader Rekt Capital, son YouTube videosunda Bitcoin grafiğinde oluştuğu söylenen Omuz-Baş-Omuz formasyonu hakkında konuştu.

Bilindiği gibi O-B-O formasyonu, derin bir düzeltme ile neticelenen bir düşüş formasyonudur. Şu anda BTC grafiğinde oluştuğu öne sürülen formasyonun boyun çizgisi 33,938 dolar seviyesine denk geliyor. Bu durumda boyun çizgisinin aşağı yönlü kırılması BTC için daha derin bir düzeltme anlamına gelebilir.

 

bitcoin Ünlü analist yüreklere su serpti, Bitcoin'de düşüş yok, yola devam...
BTC/USD Haftalık grafik. TradingView

 

Ancak Rekt Capital, yapılar arasındaki temel farklılık nedeniyle oluşumun bir baş ve omuz olarak düşünülemeyeceğini iddia ediyor.

Rekt Capital şunları söylüyor:

Bu [sol omuz], denilen oluşum, başa kıyasla çok düşük . Sağ omzu düşündüğümüzde, o omzu inşa etmek için mum gövdemiz bile yok…

 

Analist sözlerine şöyle devam ediyor;

Baş, volatiliteli bir V şeklinde oluşum olmalıdır…. oysa baş, 3 aylık bir sürece yayılmış, Wyckoff dağılım aralığı olarak düşünülebilir.

 

Bu noktada Bitcoin hacminin de O-B-O formasyonu için oldukça alışılmadık tarzda olduğunu da söylememiz gerekir. Rekt Capital bu açıdan Bitcoin grafiğinde oluştuğu iddia edilen formasyon yerine, traderların aktif destek ve direnç seviyelerine odaklanmalarını daha önemli buluyor.

Ünlü analist Bitcoin’in kritik destek noktası olarak 29,407 dolar seviyesini ve kritik direnç seviyesi olarak da 38,824 dolar seviyesini işaret ediyor.

 

Image
BTC/USD 1 Günlük Grafik Kaynak: Rektcapital

 

Kripto para alanının %43’ünü tek başına oluşturan Bitcoin, son iki ayda değerinin %40’ını kaybetti. BTC yazı anında 40 binin biraz üzerinde işlem görüyor.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analist yüreklere su serpti, Bitcoin’de düşüş yok, yola devam…
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.