1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Financial Times’tan 2026 yılına yönelik önemli Bitcoin tahmini!

Financial Times’tan 2026 yılına yönelik önemli Bitcoin tahmini!

Financial Times’tan 2026 yılına yönelik önemli Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere merkezli ünlü ekonomi gazetesinden Bitcoin ve kripto paralara yönelik önemli bir tahmin ve öngörü geldi. Ayrıntılar için lütfen haberimize göz atınız.


Financial Times’tan 2026 yılına yönelik önemli Bitcoin tahmini!

Elon Musk’ın Bitcoin hakkında attığı pozitif tweet’in ardından Bitcoin fiyatları tekrardan artış trendine girdi. Musk, Bitcoin’in madencilik konusunda temiz enerjiye geçmesinin ardından Tesla’nın tekrardan Bitcoin üzerinden ödemeleri kabul edebileceğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından Bitcoin tekrardan 40 bin dolar bandına yükseldi.

Toplam piyasa değeri yazının kaleme alındığı saatte 1.7 trilyon doların üstünde. Yani kripto para piyasası, G7 üyesi Kanada’nın milli gelirinin üstünde bir büyüklüğe sahip. Bitcoin ve kripto para piyasaları, büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Gelişme kavramını daha geniş perspektifte anlamak gerekiyor. Bitcoin ve kripto paraların kabulü ve adaptasyonu da artış gösteriyor. Geleneksel finansal piyasalarla kripto para piyasaları arasındaki bağlar her geçen gün güçleniyor.

Financial Times’ın öngörüsüne geçmeden önce son günlerde geleneksel finansal piyasalarla kripto para piyasaları arasında kurulan bağlara dikkat çekmekte yarar var. İlk olarak Avrupa’nın en büyük hisse senedi piyasası olan Deutsche Börse, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin üzerinden çıkarmış olduğu borsa yatırım fonları duyurdu.

Lütfen Bkz: Avrupa’nın en büyük borsasında 3 kripto para için güzel haber

Ardından Goldman SACHS; Bitcoin ve Ethereum üzerinden opsiyon ve future işlemleri başlatacağını açıkladı.

Lütfen Bkz: Ethereum yatırımcıları bu habere sevinecek!

Tüm bu gelişmelerin üzerinde Financial Times, Bitcoin ve kripto para vadeli işlemler piyasasının 2026 yılında 350 milyar dolarlık piyasa büyülüğüne ulaşacağını tahmin ediyor.

Financial Times öngörüsünü InterTrust tarafından yapılan bir ankete dayandırıyor. Anket sadece önemli yatırım şirketlerinin baş finansal uzamalarına (CFO) yaptırıldı. Uzmanlar 2026’da toplam Bitcoin ve kripto para türev piyasalarının 350 milyar dolara kadar ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Güçlü türev piyasalar, kripto paraların daha da istikrar kazanmasına ve fiyat dalgalanmalarının azalmasına yol açacaktır.

Kripto para piyasalarındaki temel belirsizlik fiyatları gelecekte ne olacağı yönde. Vadeli işlemler piyasalarında ise gelecek fiyatlar üzerinden şimdiden işlem açılıyor ve sözleşme gerçekleştiriliyor. Güncel zaman diliminde artan vadeli işlem hacmi gelecek fiyatlar hakkında daha öngörülebilir fiyat tahmininde bulunmamıza yardımcı olacaktır.

Kaynak