Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Financial Times’tan 2026 yılına yönelik önemli Bitcoin tahmini!

financial times bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere merkezli ünlü ekonomi gazetesinden Bitcoin ve kripto paralara yönelik önemli bir tahmin ve öngörü geldi. Ayrıntılar için lütfen haberimize göz atınız.


Financial Times’tan 2026 yılına yönelik önemli Bitcoin tahmini!

Elon Musk’ın Bitcoin hakkında attığı pozitif tweet’in ardından Bitcoin fiyatları tekrardan artış trendine girdi. Musk, Bitcoin’in madencilik konusunda temiz enerjiye geçmesinin ardından Tesla’nın tekrardan Bitcoin üzerinden ödemeleri kabul edebileceğini duyurdu. Bu açıklamanın ardından Bitcoin tekrardan 40 bin dolar bandına yükseldi.

Toplam piyasa değeri yazının kaleme alındığı saatte 1.7 trilyon doların üstünde. Yani kripto para piyasası, G7 üyesi Kanada’nın milli gelirinin üstünde bir büyüklüğe sahip. Bitcoin ve kripto para piyasaları, büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Gelişme kavramını daha geniş perspektifte anlamak gerekiyor. Bitcoin ve kripto paraların kabulü ve adaptasyonu da artış gösteriyor. Geleneksel finansal piyasalarla kripto para piyasaları arasındaki bağlar her geçen gün güçleniyor.

Financial Times’ın öngörüsüne geçmeden önce son günlerde geleneksel finansal piyasalarla kripto para piyasaları arasında kurulan bağlara dikkat çekmekte yarar var. İlk olarak Avrupa’nın en büyük hisse senedi piyasası olan Deutsche Börse, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin üzerinden çıkarmış olduğu borsa yatırım fonları duyurdu.

Lütfen Bkz: Avrupa’nın en büyük borsasında 3 kripto para için güzel haber

Ardından Goldman SACHS; Bitcoin ve Ethereum üzerinden opsiyon ve future işlemleri başlatacağını açıkladı.

Lütfen Bkz: Ethereum yatırımcıları bu habere sevinecek!

Tüm bu gelişmelerin üzerinde Financial Times, Bitcoin ve kripto para vadeli işlemler piyasasının 2026 yılında 350 milyar dolarlık piyasa büyülüğüne ulaşacağını tahmin ediyor.

Financial Times öngörüsünü InterTrust tarafından yapılan bir ankete dayandırıyor. Anket sadece önemli yatırım şirketlerinin baş finansal uzamalarına (CFO) yaptırıldı. Uzmanlar 2026’da toplam Bitcoin ve kripto para türev piyasalarının 350 milyar dolara kadar ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Güçlü türev piyasalar, kripto paraların daha da istikrar kazanmasına ve fiyat dalgalanmalarının azalmasına yol açacaktır.

Kripto para piyasalarındaki temel belirsizlik fiyatları gelecekte ne olacağı yönde. Vadeli işlemler piyasalarında ise gelecek fiyatlar üzerinden şimdiden işlem açılıyor ve sözleşme gerçekleştiriliyor. Güncel zaman diliminde artan vadeli işlem hacmi gelecek fiyatlar hakkında daha öngörülebilir fiyat tahmininde bulunmamıza yardımcı olacaktır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.