1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum yatırımcıları bu habere sevinecek!

Ethereum yatırımcıları bu habere sevinecek!

Ethereum yatırımcıları bu habere sevinecek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD merkezli dev yatırım bankası Goldman Sachs Ethereum’u ilgilendiren önemli bir adıma hazırlanıyor. Ayrıntılar için lütfen haberimize göz atınız.


Ethereum yatırımcıları bu habere sevinecek!

Genel merkezi New York Wall Street’te bununa dev yatırım bankası Goldman Sachs, 1869 yılında kuruldu. Asırlık banka yaklaşık 45 milyar dolarlık fonu yönetiyor. Dev banka uzun süre Bitcoin ve kripto para piyasalarına oldukça mesafeli kaldı. Ancak 2020 yılında Korona Salgını tüm paradigmaların altını üstüne getirdi. Finansal açıdan olmaz denilen işletmeler ve finansal şirketler üst üste Bitcoin ve kripto para açılımları yaptı. Bu şirketlerden birisi de Goldman Sachs oldu.

Goldman Sachs’in kripto para ilgisi son günlerde özellikle ikinci büyük kripto para olan Ethereum üzerinde yoğunlaşıyor. Bloomberg’in Pazartesi günü yayınladığı rapor, asırlık bankanın Ethereum ilgisini ortaya serdi. Banka, Ethereum üzerinden opsiyon ve vadeli işlemleri başlamayı planlıyor.

Goldman Sach dijital varlıklar departmanı sorumlusu Mathew McDermott, içinde bulunduğumuz yıl içerisinde halka açık Ethereum opsiyon ve future işlemlerini başlatabileceklerini belirtti.

Bitcoin ve kripto para piyasalarındaki aşırı dalgalanmalara rağmen Wall Street bankası, kripto para piyasaları ilgisinden bir şey kaybetmişe benzemiyor. Planladıkları açılımları kademe kademe hayata geçiriyor.

Lütfen Bkz: PoW nedir? Bitcoin blockchain’ini nasıl korur?

Opsiyon ve future işlemleri genel olarak türev piyasalar olarak adlandırılmaktadır. Türev piyasalarda dijital varlık yatırımcıları çeşitli sözleşmeler satın alarak fiyatlardaki dalgalanmalara karşı kendilerini koruma altına alıyor. Bir çeşit hedging yöntemine baş vuruyorlar. Yatırımcılar, geleceğe yönelik 1 aylık ya da 3 aylık sözleşmelerle şimdiden belirlenmiş bir fiyat üzerinde alım ya da satın sözleşmesi satın alıyorlar.

Hali hazırda CME, Bitmex ve birçok borsa kripto paralara yönelik türev ürünler sunuyor. Kripto paralara dayalı türev piyasalarının hacmi ise 10 milyarlarca dolar değerine ulaşıyor. Türev piyasalarının işlem hacminin artması genel olarak kripto para piyasalarının derinleşmesine ve istikrar kazanmasına hizmet edecektir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.