Loading...
btc
BTC
0.22%
Bitcoin
67.289,22 USDT
eth
ETH
-0.02%
Ethereum
3.517,04 USDT
bch
BCH
0.11%
Bitcoin Cash
395,87 USDT
xrp
XRP
-0.21%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.25%
Litecoin
73,21 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
596,91 USDT
sol
SOL
0.42%
Solana
174,35 USDT
avax
AVAX
0.76%
Avalanche
29,33 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.37%
Poladot
6,36 USDT
doge
DOGE
-0.75%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-0.17%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin ülkelerin de radarına girmeyi başardı! Bir resmi açıklama daha

Bitcoin ülkelerin de radarına girmeyi başardı! Bir resmi açıklama daha

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi bireysel benimsenmenin ardından şirketlerinde dikkatini çekmişti. Şimdi sıra ülkelerde. Detaylar haberimizde.

Bitcoin ülkelerin de radarına girmeyi başardı! Bir resmi açıklama daha

Orta Amerika ülkesi El Salvador’un Bitcoin’i resmi para ilan etmesinin ardından ülkelerden Bitcoin’i tanıma adımları gelmeye başladı. Meksika ve Paraguay Bitcoin ile ilgili adımlar atıyor. Özellikle enflasyon ile mücadelede zorlanan ülkeler çareyi Bitcoin’de arıyor.

Venezuela’da en fazla kullanılan 3. Para birimi Bitcoin oldu. Bu benimsemeler Bitcoin açısından oldukça umut verici. Bireysel olarak hızla kabul edilmesinin ardından büyük ölçekli firmaların ilgisini çeken Bitcoin artık ülkelerinde radarında.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Son olarak Tanzanya Tanzanya Devlet Başkanı Samia Suluhu Hassan, Bitcoin ile ilgili birinci ağızdan çok olumlu açıklamalarda bulundu. Hassan, ülkenin merkez bankasını kripto para birimlerine yönelmeye teşvik etti.

Başkan, Afrika vatandaşları P2P işlemleri için kripto varlıkları kullanırken kıtanın kripto para piyasasının sunduğu tüm potansiyeli henüz kullanmadığını açıkça belirtti. Konuşmasında El Salvador’u örnek gösteren Hassan, El Salvador’un Bitcoin’i yasal olarak benimsemesinin yanı sıra Bitcoin madenciliği alanına girmesini de örnek aldığını belirtti.

Hassan, kripto para varlıklarının küresel finans yapısı üzerindeki artan etkisine de dikkat çekti. Kripto paraların insanları internet üzerinden yeni bir teknolojinin doğuşuna tanık ettiğini ifade etti.

Başkan, Tanzanya Merkez Bankası’na bu yeni teknolojileri geliştirmeleri için gerekli talimatları verdiğini açıkladı. Ayrıca geliştirmelerin aciliyetine dikkat çekti.

Lider kripto para birimi yaşanan gelişmelerin ardından mayıs ayının ortasında yaşadığı şoku atlatmış görünüyor. Bitcoin yazım anında günlük %10 üzerinde değer artışı ile 40,110 dolardan işlem görüyor. Bitcoin toplam Pazar hacmi 750 milyar dolar seviyesinde.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.