1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Elon Musk son evini de sattı! Peki ya Bitcoin ve DOGE’ler?

Elon Musk son evini de sattı! Peki ya Bitcoin ve DOGE’ler?

Elon Musk son evini de sattı! Peki ya Bitcoin ve DOGE’ler?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yıllardır gelir vergisi ödemediğine dair çıkan haberlerin ardından, dünyanın en zengin adamı son evini de satışa çıkardı.

Tesla CEO’su Bitcoin ve DOGE hodl ediyor mu?

Tesla CEO’su elinde kalan son evi de satmaya karar verdi! Elon Musk bugün paylaştığı bir tweette “kalan son evimi de satmaya karar verdim. Bu evde daha büyük bir aile yaşamalı, çünkü burası özel bir yer” ifadesini kullandı.

https://twitter.com/elonmusk/status/1404336639938154497

Servetiyle ilgili yapılan eleştiriler sonrası, Mayıs 2020’de yaptığı bir paylaşımda, artık ev sahibi olmayacağını, varını yoğunu satacağını açıklamıştı.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su daha önce, biri hariç tüm evlerini sattığını duyurdu. Ve 9 Haziran’da Musk bir kez daha Twitter üzerinden, Bay Area’da etkinlikler için kiralanan ev dışındaki tüm evlerinden kurtulduğunu paylaştı.

Bu arada Elon Musk hakkında en çok merak edilen konulardan biri de Musk’ın kişisel olarak sahip olduğu Bitcoin ve DOGE var mı? 

Elon Musk son evini de sattı! Peki ya Bitcoin ve DOGE'ler?

Elon Musk Bitcoin aldı mı?

Mayıs 2020’de, Harry Potter serisinin yazarı J.K. Rowling, Bitcoin ile ilgilenmeye başladı ve topluluktan kendisine Bitcoin’i anlatmalarını istedi. Musk da Bitcoin’i yazara açıklamaya çalışanlardan biriydi.

O zaman, hediye olarak 0.25 BTC aldığını açıklamıştı. Elbette topluluk Musk’ın bundan çok daha fazla BTC’ye sahip olduğuna ve aynı zamanda Dogecoin de hodl ettiğine inanıyor. 

https://twitter.com/jk_rowling/status/1261396891784413185?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1261416824459030529%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Felon-musk-discloses-how-much-bitcoin-btc-he-owns

Bu arada Musk’ın tweetinin altına yorum yapan popüler bir Twitter hesabı da bu konuya değindi. Ve Musk’ın evlerini sattığını ancak BTC’sini hala hodl ettiğinden bahsetti.

https://twitter.com/MrHodl/status/1261433812426186752

Hakikaten de söz konusu Bitcoin olunca Musk, her zaman Tesla adına konuşur. Ancak topluluk, onun da kişisel olarak Bitcoin ve DOGE tuttuğunu düşünüyor.

Musk, Tesla’nın Bitcoin ödemelerini ne zaman kabul edeceğini açıkladı!

Bu yıl Tesla, Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı. Ve ardından 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. Fakat daha sonra şirket, BTC varlıklarının yüzde 10’unu sattı ve CO2 emisyon sorunları nedeniyle ödemelerde Bitcoin’i kabul etme kararından vazgeçti.

bitcoin ve doge Elon Musk son evini de sattı! Peki ya Bitcoin ve DOGE'ler?

13 Haziran Pazar günü ise Musk, küresel BTC madencilik topluluğu tarafından kullanılan yenilenebilir enerji miktarı, kullanılan toplam enerjinin en az yüzde 50’sine yükselir yükselmez, Tesla’nın Bitcoin’i yeniden kabul etmeye devam edeceğini açıkladı.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.