Elon Musk’tan Bitcoin açıklaması! İşte Detaylar

Araştırma şirketinden Bitcoin çöküşüne dair önemli veriler!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, kendisini suçlayan bir tweete verdiği yanıtta aylardır akıllarda olan sorulara cevap verdi. Detaylar haberimizde.

Elon Musk’tan Bitcoin açıklaması! İşte Detaylar

Geçtiğimiz ay kripto para piyasasında yaşanan depremin baş aktörü Tesla CEO’su Elon Musk’tı. Tesla’nın Bitcoin ile satılması kararını askıya aldığını açıklamasının ardından başlayan çöküş artçı sarsıntılar ile devam etti.

Elon Musk bu kararına dayanak olarak Bitcoin madencilerinin fosil yakıtları kullanmasını ve sera gazı salınımın çok yüksek olmasını gösterdi. Çevreye zararı göz ardı edilecek seviyeyi aştı diyerek tepki topladı. Ardından çıkan birçok söylenti Musk’ın elindeki Bitcoin’leri sattığı yönündeydi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Tesla CEO’su elindeki Bitcoin’leri tuttuğunu açıklasa da piyasa bu açıklamalar ile tatmin olmadı. Elon aylar sonra bu konuya ilişkin ilk defa bir açıklama yaptı.

Tesla CEO’su, cuma günü yayınlanan ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu, Musk’a Bitcoin fiyatını manipüle ettiği ve sattığı iddiasıyla soruşturmaya çağıran fintech firması Sygnia’nın CEO’su Magda Wierzycka’nın son suçlamaları hakkında bir makaleye yanıt verdi.

elon Musk Elon Musk'tan Bitcoin açıklaması! İşte Detaylar

Pazar günü attığı bir tweette Tesla’nın amiral gemisi kriptonun temiz enerji tüketimi en az %50 seviyesine ulaştığında, elektrikli araç alımları için ödeme olarak Bitcoin kabul etmeye devam edeceğini söyledi.

Musk aynı zamanda Tesla’nın elindeki Bitcoin’lerin %10’unu piyasaya zarar vermeden satıp satamayacağını test etmek için ellerinden çıkardıklarını belirtti.


Bu açıklamaların ardın Bitcoin %10’lu değer kazancı ile 39,500 doların üzerine çıktı. Yazım anında Bitcoin 39,535 dolardan işlem görüyor.

elon Musk Elon Musk'tan Bitcoin açıklaması! İşte Detaylar

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk’tan Bitcoin açıklaması! İşte Detaylar
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.