1. Home
  2. İnceleme
  3. RADEX borsasının diğer tüm borsalardan farkı ne?

RADEX borsasının diğer tüm borsalardan farkı ne?

RADEX borsasının diğer tüm borsalardan farkı ne?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum classic (Etc) kendi platformlarindaki ilk merkezi olmayan borsa lansmanını yayınladı. Bu borsa ETC icin Saturn Network tarafindan gelistirildi. Borsanin adı RADEX classic ve lansmaninin bu hafta sonunda olmasi bekleniyor. Bu gelişmelerin ETC fiyatını etkilemesi bekleniyor.


RADEX Classic Nedir?

ETC Saturn Network’u aşağıdaki gibi retweetledi.

“Etc’nin ilk merkezi olmayan borsasi RADEX classic, cumartesi günü başlayacak yani başka deyişle ‘SatürnGunu'”

Bir Twitter kullanicisi olan Ynnad şöyle yorum yapti:

“ETC camiasi buyuk hamleler yapiyor, iyi is!”

ETC, Ethereum camiası üyeleri arasında felsefik anlasmazlığa neden olan DAO hacklenmesinin sonucuydu.. Anlasmazlik, Ethereum ve Ethereum Classic olarak ikiye bolunmeye sebep oldu. İki kripto para da ayni amaç ve vizyonu paylaşmaktadir.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Radex, ERC223 paraları için ilk ücretsiz merkezi olmayan borsadır. Bazi avantajlarla geliştirilmiş klasik ERC20 paralari ile Erc223 piyasa surumuyle hemen hemen aynıdır.

Bu sozlemeşmeye dayanan yeni bir kripto para standardıdır. Borsa iki bolumdur, birincisi tum finansal islemleri elinde tutan akilli bir sozlesmedir. İkinci bolum ise akilli sozlesmeyle kolay islemler sağlayan bir web uygulamasıdır.

Radex’i geliştiren Saturn Network, tek bir işlemde merkezi olmayan emir defterine ulasimi saglayan bir protokoldur. Herhangi bir teminat istemez ve her zaman herkesin erişebilecegi şekilde Ethereum blok zincirini yürütür. Üstelik Saturn paralarına sahip olmanın ya da Saturn DAO sahip olmak fikriyle güç dengesini saglamak icin yapılmıştır.