okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.04%
Bitcoin
67.998,62 USDT
eth
ETH
-3.03%
Ethereum
3.669,00 USDT
bch
BCH
-0.76%
Bitcoin Cash
487,39 USDT
xrp
XRP
0.37%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.54%
Litecoin
84,14 USDT
bnb
BNB
-0.66%
Binance Coin
595,37 USDT
sol
SOL
-6.2%
Solana
165,26 USDT
avax
AVAX
-1.86%
Avalanche
37,80 USDT
ada
ADA
-2.18%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,20 USDT
doge
DOGE
2.96%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.18%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto Paralar için En iyi 3 Donanım Cüzdanı!

xrp’nizi saklamak
xrp’nizi saklamak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Donanım cüzdanı kripto para sektörünün olmazsa olmazıdır.Eller yukarı! Kim hala kripto para birimini Coinbase, Bitfinex, Blockchain veya başka bir web sitesinde saklamaya cesaret eder ki? İnternet korsanların neredeyse her gün fon çalması senin ve yatırımcıların büyük ihtimalle kripto paraları için bir donanım cüzdanı almayı düşünme vaktinin geldiğini gösteriyor. O halde Donanım cüzdanı aklınıza neler getiriyor. İlk üç sırayı alanlara bir göz atalım.


İşte EN İyi 3 Donanım Cüzdanı!

İşlemlerinizi hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayan küçük bir meblağı çevrimiçi tutmamanız durumunda bunun size az bir külfeti vardır. Elinde çok miktarda Bitcoin ve altcoin tutanlar için kripto stoğunuzu sürekli sisteme bağlı tutmak, gerçekleşmesi kuvvetle muhtemel bir kaza anlamına gelir.

Yine de merak uyandıran soru şudur ki kaç kişi hala güvenlik konusunda rahatlığı tercih ediyor. Elbette, meraklı olan kişiler internet saldırıları ve yatırımcıların beş parasız ayrılmak zorunda kaldığı duyumunu alıyorlardır. Ancak, bir şekilde, onların da bir gün başına böyle bir durumun geleceği ihtimalini düşünmüyorlardır. Yine de her gün yaklaşık 9 milyon dolar değerinde kripto paranın çalındığı göz önüne alındığında, sonraki istatistiklerin bir parçası olabileceklerini anlamalarının zamanı geldi de geçiyor bile.

Donanım cüzdanı konusunu çevreleyen bazı kavram yanılgıları var. Çocukların penguenleri ve kutup ayılarını yan yana yürüyormuş gibi gösteren fotoğraflarda (ayrı kutuplarda yaşamalarına rağmen)  olduğu gibi, kripto para birimi ve cüzdanlarla ilgili de aynı gerçek söz konusudur. İnsanlar dijital paralarını donanım cüzdanlarında sakladıklarını düşünüyorlar. Ama gerçek öyle mi acaba?

Olay düşündüğünüz gibi değil aslında. Paranız her zaman blok zincirinde. Donanım cüzdanınızın yaptığı şey sadece sizi onlara bağlayan ağ geçidi sağlamaktır. Bu yüzden, gerçek şifreli yatırımcılar para birimlerini (ki hatırlayın, bunun fiziksel bir formu yoktur) hesaplarında tutmazlarsa, onlara özel anahtarlarınız şeklinde erişim imkânı sağlarlar ki, bu da sizi blok zincirindeki paralarınıza bağlar.

Bu nedenle, bir donanım cüzdanı satın alma kararınızı geciktirdiyseniz, muhtemelen anahtarı değiştirme zamanı gelmiştir. Paranızı bilgisayar korsanlarından koruyun ve insanlar için ibretlik bir masalın parçası olmayın.

Şimdi kripto döviz depolaması için ilk üç donanım cüzdanına bir göz atalım:

  1. KeepKey (Anahtar Kiralama)

KeepKey yapımcılarına göre, özel anahtarınızı güvende tutmanın en iyi yolu, internete erişimini sınırlamaktır. Bu da oldukça şık olan donanım cüzdanının yaptığı en iyi şeydir. Anahtarı kurmak ve onun aracılığı ile para göndermek çok kolaydır. Görünüşü estetik harikasıdır ve deyim yerindeyse kaya gibi sağlamdır.

KeepKey müşteri desteği ve altcoins için destek eksikliğinden dolayı geçmişte çok eleştirilmiştir. Şu anda ise Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH), Dash (DASH) ve ERC-20 jetonları ile de çalışabilmektedir.

  1. Trezor T Modeli

Trezor, bu ismi piyasadaki var olan en güvenli donanım cüzdanlarından biri olarak aldı. Trezor One mümkün olduğu kadar basit bir yazılım olduğu halde, Trazor Model T gelişmiş ve hatta “evrimleşmiş” bir versiyonudur.

Eğer teknolojiye merak seviyeniz oldukça düşükse, Trezor muhtemelen sizin için en basit donanım cüzdanıdır. Kullanılabilirlik açısından, ekran görüntüsü ve sayılar oldukça büyüktür, bu da okunabilirliği daha kolay hale getirir. Eğer T One modeli ‘nin hantal tasarımı sizi işlerinizde yavaşlatırsa, Trezor T Modeli sizin gözdeniz olacaktır.

Görünüş olarak estetik olmakla birlikte, Trezor T Modeli paslanmaz çelikten ziyade plastikten yapılmıştır. Bu yüzden diğer cihazlara göre daha kolay hasar görebilir.

Ayrıca Trezor Model T, en büyük alt kodları kabul ediyor ve daha fazla süreyle çalışmaya imkân sağlıyor, ancak Ripple Modeli için henüz yeterince destek olmadığını belirtmekte yarar var.

  1. Ledger Nano S

Ledger Nano S donanım olarak muhtemelen şu anda satın alabileceğiniz en iyi cüzdan paradır. Bitcoin ve altcoin anahtarlarınızı güvenli bir şekilde saklar. Ayrıca Trezor ve KeepKey gibi işlemlerinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Cihazdaki yerleşik ekran, işlemlerin onaylanmasını kolaylaştırır. En önemlisi, Ledger Nano S, Bitcoin, Ethereum ve diğer bir avuç ile sınırlı olan diğer donanım cüzdanlarının aksine, orada bulunan çoğu kripto paralarınızı destekler.

Ledger Nano S, bilindiği kadarıyla hala basit olarak görülse de, kurulum işlemini gerçekleştirmek için biraz daha sabır ve teknik bir zekâ gerektirir. Şık tasarımı ve paslanmaz çelik gibi özellikleri bu donanım cüzdanını, tıpkı güzellik yarışmasında en şık seçilen birisi gibi ve de sağlamlık açısından daha ileriye taşımaktadır.

Son düşünceler

Piyasada birçok donanım cüzdanı var ve çoğu işlerini iyi yapıyor. Daha küçük bir ekran, şık bir tasarım veya  eski bir okulu andıran ara yüzünü seçmeyi tercih ederseniz, elbette ki kişisel tercihiniz önce gelir.

Ayrıca, kripto para biriminizi,dövizinizi çevrimdışı tutmak, mutlaka bir donanım cüzdanına ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Fiziksel bir donanım cüzdanında kafanızı sanal para birimine çeviremememiz durumunda, soğuk depolama (İnternete bağlı olmadan) sunan yazılım çantaları var.

Ne yapmaya karar verirseniz verin, çabucak yaptığınızdan emin olun. 2018 bilgisayar korsanlarına zaten milyarlarca dolar kaptırdı, bu yüzden onların ekmeğine yağ sürmeyi bir an önce bırakın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.