Quantum haberleri: Quantum (Qtum) Google Cloud ile işbirliğine gitti

Qantum haberleri: Qantum (Qtum) Google Cloud ile işbirliğine gitti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Quantum (Qtum) sektörün nadir güzel projelerinden biri olarak yoluna devam ederken, bu ortaklık sektörde büyük ses getirdi. Qtum Google Cloud ile anlaştı! İşte Quantum haberleri…


Quantum haberleri: Qtum Google Cloud ile Anlaştı

Google Cloud, Qtum projesi ile beraber yürüme kararı aldı. Google Cloud, Qtum’dan geliştiriciler ve teknik olmayan kullanıcılar için kullanımı basit tool geliştirmek üzere hizmet alacak. Geliştirilecek yeni modüller Qtum blockchaini üzerinde düğüm kurmak ve düğümlere erişmek için en uygun maliyetli olarak kullanılacak.

Qtum CIO’su Miguel Palencia’nın Medium’da yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

“Google Cloud, blockchain ekosistemini daha basit ve sezgisel hale getirmemize yardımcı olacak mükemmel bir ortak. Bir düğümü başlatmanın yoğun ve karmaşık bir süreç olduğu yerlerde, Qtum’un yeni geliştirici paketi, işleyişi daha hızlı ve kolay hale getirmek için yararlı kısayollar ve araçlar sunuyor.”

Google Cloud’un sunmuş olduğu geliştirici toollar Qtum hesaplama motoru üzerinden de erişilebilecek. Bu sayede dileyen herkes Qtum üzerinden geliştirici tool’lara saniyeler içinde erişebilecek ve kendi hünerlerini sergileyebilecek. Ve bu işlem tamamen masrafsız olarak gerçekleştirilecek.

QTUM rehberi: QTUM nedir, güçlü özellikleri nelerdir, neden yatırım yapılmalı

Önceden, geliştiriciler tam bir Qtum düğümü ya da merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmak için gerekli araçları kendileri sağlamak zorundaydılar. Artık bundan böyle kullanıcılar Qtum üzerinde dApps yani merkezsiz uygulama oluşturmak, düğüm başlatmak, hard fork yapmak veya Qtum tokenlerini stake etmek için Google Cloud’u kullanabilecekler.


Bknz: QTUM rehberi: Qtum nedir? Geleceği var mı?

Böylesi gelişmelerin kripto severler üzerinde “onaylanma” etkisi de olur. Dünyaca ünlü teknoloji devleri ile birlikte anılan projeler bir adım öne çıkmış olur. Bu da ilgili kripto paraya ilgiyi ve dolayısı ile talebi artırır. Bugün misal haber öncesi 2.46 dolardan işlem gören Qtum birden 2.74 dolara kadar yükseldi ki bu yaklaşık %11’lik artış demek. Sonrasında gelen kar satışları ile fiyat 2.58 dolara kadar gerilemiş durumda. Her halükarda Qtum bugünü kârlı kapatıyor ki bir çok kripto paranın Bitcoin karşısında değer kaybettiği bugünde Qtum’un görünümü gayet olumlu görünüyor.

Qtum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Quantum haberleri: Quantum (Qtum) Google Cloud ile işbirliğine gitti
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.