Loading...
btc
BTC
0.49%
Bitcoin
64.457,60 USDT
eth
ETH
-0.27%
Ethereum
3.508,92 USDT
bch
BCH
0.55%
Bitcoin Cash
385,06 USDT
xrp
XRP
-0.1%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.09%
Litecoin
74,10 USDT
bnb
BNB
0.24%
Binance Coin
587,50 USDT
sol
SOL
1.54%
Solana
136,67 USDT
avax
AVAX
-8%
Avalanche
25,28 USDT
ada
ADA
0.15%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.14%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

Quant (QNT) fiyatının bu hafta yüzde 125 rallisinin arkasındaki 3 sebep

Quant
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Quant (QNT) fiyatı, ayı piyasa trendine meydan okuyarak yüzde 125’lik ralli yaptı. Bu rallinin arkasındaki 3 önemli faktörün neler olduğuna bakalım.


Quant (QNT) fiyatının bu hafta yüzde 125 rallisinin arkasındaki 3 sebep

Bir kripto para birimi projesinin uzun vadeli beklentilerini değerlendirirken gerçek dünya kullanım durumları ve ek değerleri değer önem kazanıyor. Bu durum, özellikle piyasada hareketliliğin düşük olduğu ve ayı durumunun geçerliliğini sürdürdüğü dönemlerde kripto parada dikkat çekici kazançlara yol açabiliyor.

Piyasa genelinde düşüş trendinin olmasına rağmen, böyle projelerden biri olan Quant (QNT) fiyatının son bir ayda momentum kazanması da bununla açıklanabilir.

Quant (QNT) nedir?

Quant (QNT), kuruluşların dağıtılmış defter teknolojisini (DLT) entegre etmelerine ve çalıştırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış, birlikte çalışabilirlik odaklı bir proje.

Quant (QNT) fiyatının bu hafta yüzde 125 rallisinin arkasındaki 3 sebep

QNT/USDT 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Grafikteki veriler, QNT fiyatının tüm kripto para piyasası gibi 22 Haziran’da satış dalgasına kapılarak kısa süreliğine 44 dolara dalış yaptığını gösteriyor. Ancak ardından QNT fiyatı yüzde 125’ten fazla yükselerek 25 Haziran’da 99.11 dolarda yeni rekor kırdı.

Coinbase etkisi tam hız

QNT fiyatının geri çekilmeden hemen sonra hızla yükseliş trendine dönmesinin bir sebebi Coinbase Pro’da listelenmesi. Coinbase, 23 Haziran’da Quant (QNT) kabul etmeye başlamıştı.

Bu listelemenin ardından 24 Haziran’da QNT fiyatı yükselişe geçti. Coinbase işlem hacimlerinde de QNT artışa sebep oldu. Kripto paranın işlem hacimleri de yükseldi.

İlgili – Bitcoin ve kripto paralar hafta sonu yine bildiğiniz gibi

Protokol güncellemeleri dikkat çekiyor

Coinbase listelemesi ve piyasadaki satışlardan önce QNT fiyatı 14 Haziran’da hız kazanmıştı. Bundan kısa süre önce Overledger 2.0 ismi verilen yıl ortası teknoloji güncellemesi yapılmıştı. Bu, projenin web sitesine göre projenin ayırt edici özelliği olan “farklı sistemler, ağlar ve DLT’ler arasında birlikte çalışabilirlik sağlayan DLT ağ geçidi”dir.

VORTECS verileri boğa

Son ralliden önce 22 Haziran’da QNT görünümü Cointelegraph Markets Pro’daki VORTECS veriler boğaya dönüştü. Bu indikatör piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasını sunuyor.

Quant (QNT) fiyatının bu hafta yüzde 125 rallisinin arkasındaki 3 sebep

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.