Bu grafiklerdeki artış gerçekten çok ürkütücü!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasaları oldukça yeni bir piyasa. Piyasaya yeni giren yatırımcılar daha ne olduğunu anlamadan dolandırılabiliyor ve kötü niyetli kişilerin ağına düşebiliyor. Bitcoin ve kripto para temalı suçlardaki artış oranları gerçekten ürkütücü boyutta.


Bu grafiklerdeki artış gerçekten çok ürkütücü!

Bitcoin ve kripto paralardaki mahremiyet ve regülasyonlar konusundaki belirsizlik bu sektörü suçlular için cazip kılıyor. Bitcoin ve kripto para temalı suçlarda yıldan yıla ciddi artışlar gözleniyor.

Aşağıdaki grafikte ABD merkezli Bitcoin ve kripto para temalı işlenen suçlardaki oransal artışı görüyoruz. Grafikte sürekli ve düzenli bir artış söz konusu. ABD için tam kripto suç cenneti haline gelmiş nitelendirmesinde bulunmuş olsak herhalde abartmış olmayız. 2020 yılında ABD’de 82,135 olay rapor edildi. Rapor edilen vakaların 77314 adedi Bitcoin üzerinden gerçekleşti. 2020 yılında kripto para temalı işlenen suçlarda %295 artış yaşandı.

bitcoin grafik Bu grafiklerdeki artış gerçekten çok ürkütücü!Aşağıdaki grafik ve tabloda ise İngiltere’de Bitcoin ve kripto para temalı işlenen suçlardaki değişimi görüyoruz. İngiltere’deki trend ABD’deki gibi düzenli bir artış göstermiyor. 2019’da düşen oranlar 2020’de tekrardan artışa geçti. 2020 yılında İngiltere’de 24,847 vaka gözlendi.

bitcoin grafik Bu grafiklerdeki artış gerçekten çok ürkütücü!Aşağıdaki grafikte ise Avustralya merkezli işlenen Bitcoin ve kripto para temalı suçlardaki değişimi görüyoruz. Avusturalya’da 2020’de 23,576 adet vaka rapor edildi.

bitcoin grafik Bu grafiklerdeki artış gerçekten çok ürkütücü!Lütfen Bkz: Bitcoin’i boş verin asıl yatırımı buna yapmalı!

Kripto para temalı işlene suçlar şu başlıkta gerçekleşti:

Dolandırıcı ICO projeleri

Kripto para ve Bitcoin ponzi oluşumları

Manipülasyon

Kripto para hırsızlığı

Fidye daldırıları ve diğerleri.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu grafiklerdeki artış gerçekten çok ürkütücü!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.