1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bu iki Bitcoin anketini karşılıklı değerlendirmek lazım!

Bu iki Bitcoin anketini karşılıklı değerlendirmek lazım!

Bu iki Bitcoin anketini karşılıklı değerlendirmek lazım!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para anketleri demografik faktörlerden ve spot fiyatlardan oldukça etkileniyor. ABD’de gerçekleştirilen iki farklı ankete verilen farklı cevaplar dikkat çekiyor.


Bu iki Bitcoin anketini karşılıklı değerlendirmek lazım!

Bu haberimizde siz değerli okuyucularımıza iki farklı anketin sonuçlarını paylaşmak istiyoruz. İlk haber JP Morgan tarafından kurumsal müşterilere yapıldı. İkinci anket ise Spectrum Group tarafından zengin milenyum nesline yapıldı. İki anketten de çarpıcı sonuçlar elde edildi.

Spectrum Group anketine katılan milenyum gençlerin portföyünde 1 milyon dolar ve daha fazla fon tutan yatırımcıların en az %50’si, varlıklarının %25 ve daha fazlasını kripto parada tutuyor. Ankete katılanların %30’u ise varlıklarının %50’sini kripto paralara ayırdıklarını belirttiler.

Spectrum Group’un CEO’su George Walper, gençlerin kripto para piyasalarını oldukça çekici bulduklarını söyledi. Aynı ankette portföyünde 1 milyon dolardan fazla varlık tutan yaşlı yatırımcılar ise gençler gibi düşünmüyor. Bu grup yatırımcıların %83’ü kripto paralara güvenmiyor. Sadece her 10 kişiden 1’i varlıklarının %10 ve fazlasını kripto paralara ayırıyor.

Lütfen Bkz: Algorand (ALGO) çevresindeki güncel gelişmeler

Şimdi JP Morgan anket sonuçlarına göz atalım. JP Morgan yaklaşık 3,000 yatırımcıya kripto paralarla ilgili soru yöneltti. Ankete katılanların en az yarısı kurumsal yatırımcılardan oluşuyor. Katılımcıların %90’ı şirketlerinin kripto paralara yatırım yapmadığını belirtti. %80’i ise asla kripto para piyasalarına girmeyeceklerini iddia etti.

JP Morgan’ın anketine katılanların %30’u ise ünlü yatırımcı Warren Buffett ile aynı görüşte ve Bitcoin’i “zehirli fare kapanı” olarak görüyor.

Kaynak