1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Algorand (ALGO) çevresindeki güncel gelişmeler

Algorand (ALGO) çevresindeki güncel gelişmeler

Algorand (ALGO) çevresindeki güncel gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Son dönemde klasik hale gelmiş hafta sonu düzeltmesinin etkisi ile Algorand fiyatlarında yaklaşık %5’lik bir değer kaybı söz konusu. Algorand çevresinde ise olumlu gelişmeler yaşanıyor. Ayrıntılar için lütfen haberimizin içeriğine göz atınız.


Algorand (ALGO) çevresindeki güncel gelişmeler

Algorand (ALGO) yazının kaleme alındığı saatte 79-80 cent bandında işlem görüyor. 2.45 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile ALGO; Shiba’nın hemen altında Crypto.com’un ise üstünde 29’uncu sırada listeleniyor. ALGO, tüm zamanların rekorunu piyasaya sürüldüğü ilk günlerde 21 Haziran 2019’da 3.28 dolar ile gördü. 2021 yılındaki boğa sezonunda ise 1.82 dolara kadar çıktı. Aşağıdaki grafikte Algorand fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

algorand algo Algorand (ALGO) çevresindeki güncel gelişmeler

Algorand, 2017 yılında MIT profesörlerinden Silvio Micali tarafından geliştirildi. Micali, bilgisayar ve yazılım alanında verilen saygın bir ödül olan Turing Award’ın sahibidir.

Algorand son dönemde Arlington Capital tarafından finansal açıdan ciddi biçimde desteklenmektedir. Bu destek karşılığında Algorand geliştiricileri, blockchain üzerinde işlem gören finansal aplikasyonlar geliştirmektedir.

Algorand ülkelerle de yakın bağlantı içerisindedir. Blockchain teknolojisi ile alt yapılarını güçlendirmek isteyen kamu kuruluşlarının uğrak adreslerinden birisi de Algorand oluyor. Bahamas, sağlık sistemini blockchain ile güçlendirmek istiyor ve bu konuda Algorand’tan teknik destek alıyor.

Algorand; ölçeklendirilebilir, güvenli ve merkeziyetsiz bir ağ geliştirme misyonu ile yola çıktı. Bu amaca yönelik yoğun emek harcıyor.

Lütfen Bkz: Solana (SOL) çevresindeki güncel gelişmeler

Oldukça yeni bir teknoloji olan blockchain’i kurumları ve devletlerin kabullenmeleri biraz vakit alıyor. Ancak kedi adımları ile de olsa bu konuda gelişme sağlanıyor. Algorand; Latin Amerika ve İspanya pazarını kendine hedef pazar olarak görüyor. Bnext ile iş ortaklığı geliştiren Algorand, Latin Amerika-İspanya ve İspanya-AB arasında swift’e alternatif blockchain tabanlı bir ödeme sistemi geliştiriyor.

Algorand blockchain’i Ethereum gibi DeFi ve akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapabilecek potansiyelde geliştirildi. Algorand ağında işlem gören Yieldly DeFi platformu Bianance, Ethereum ve Polkadot gibi blockchain’lerle entegre işlem görebiliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.