1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Solana (SOL) çevresindeki güncel gelişmeler

Solana (SOL) çevresindeki güncel gelişmeler

Solana (SOL) çevresindeki güncel gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında yaşanan hafta sonu düzeltmesinden Solana (SOL) da payına düşeni alıyor. Düzeltmeye rağmen Solana çevresinde olumlu gelişmeler söz konusu.


Solana (SOL) çevresindeki güncel gelişmeler

Yazının kaleme alındığı saatte Solana 27 dolar bandında işlem görüyor. 7.3 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile Solana, en büyük 14’üncü kripto para. Solana tüm zamanların rekorunu 18 Mayıs 2021’de 58.30 dolar ile gördü. Aşağıdaki grafikte Solana fiyatlarındaki güncel değişimi görüyoruz.

solana sol Solana (SOL) çevresindeki güncel gelişmeler

Mayıs’taki zirveden sonra Solana değerini yaklaşık %50 oranında yitirdi. Piyasadaki analistler ise ikiye ayrılmış durumda. Kim analistler karamsar bir tablo çizerek Bitcoin’in 20 bin doların altına gerileyeceğini düşünüyor. Lider kripto parada böyle bir şiddetli düzeltme yaşanırsa Solana fiyatların daha da gerileyecektir. Kimi analistlere göre 30 bin dolar düzeyinde Bitcoin için güçlü bir destek hattı oluşuyor. Bu seviye, Bitcoin için dip değeri belirliyor. Bu görüşü savunan analistler haklı çıkarsa Solana almak için iyi bir fırsat olabilir.

Son günlerde Solana çevresinde yaşanan en olumlu gelişme Digital Asset AG’nin Solana blockchain’i üzerinde hisse senedi satışına başlaması oldu. Digital Asset AG, Solana üzerinden Tesla, Google ve FB gibi popüler şirketlerin tokenize edilmiş hisse senetlerini satışa çıkarıyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin’i boş verin asıl yatırımı buna yapmalı!

Solana ağı DeFi tarzı birçok akıllı sözleşmeye ev sahipliği yapıyor. Piyasadaki düşüş ile paralel olarak Solana ağında kilitli tutulan fonların nominal değerinde düşüş yaşanıyor. Yine de Solana ağında 0.6 milyar dolarlık fon kilitli duruyor.

Solana ağının gelişimi ve ARGE için yatırımcılarından önemli miktarda fon toplamayı başardı. Solana ARGE takımı bu fonları daha hızlı, güvenli ve ucuz bir blockchain tasarımı için harcıyor.

Son günlerde Solana için “Ethereum katili” sıfatı kullanılıyor. Solana Ethereum ağına alternatif güçlü bir ağ geliştiriyor. Bu ağ birçok DeFi, DeX, token ve akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapıyor.

Kaynak