1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. JPMorgan Bitcoin’in gerçek fiyatını açıkladı

JPMorgan Bitcoin’in gerçek fiyatını açıkladı

JPMorgan Bitcoin’in gerçek fiyatını açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

JPMorgan yatırımcı müşterilerine Bitcoin’in gerçek fiyat aralığı konusunda tahminlerini içeren bir rapor sundular.

JPMorgan’dan pişman edecek Bitcoin tahmini

Dünyanın önde gelen yatırım bankalarından biri olan JPMorgan analistleri kısa ve orta vade Bitcoin tahminleri içeren bir rapor yayımladılar.

Business Insider’ın ulaştığı ve JPMorgan’ın yalnızca müşterilerine gönderdiği raporda, mevcut durumda kurumsal alıcıların alım yapmaya yanaşmadıkları göz önüne alındığında, BTC’nin düştüğü bölgeden tekrar eski seviyelere ulaşmasının şu anda mümkün görünmediği ve Bitcoin’in, orta vadede, gerçek değerinin 23.000-35.000 dolar aralığında olacağı tahmine yer verildi.

JPMorgan analistleri, Bitcoin fiyat tahminlerinin, Bitcoin’in altına olan mevcut volatilite oranına dayandığını ayrıntılı olarak açıkladı. Banka geçmişte, Bitcoin’in, değerli metalin tahsisi ve volatilite profiliyle eşleşirse, fiyatının 140.000 dolara ulaşabileceği tahmininde bulunmuştu.

Banka, Altın ve Bitcoin arasındaki, ilişkinin yakın gelecekte netlik kazanamayacağı görüşünde. Bilindiği gibi Bitocin fiyatı, çevresel kaygılar ve Çin’in kripto para madenciliği üzerindeki baskısı da dahil olmak üzere çok sayıda faktör nedeniyle geçen ay görülen 64.000 dolardan 30.000 doların altına kadar düştü.

Öte yandan, Bankanın analistlerine göre, Bitcoin’in fiyat düşüşü, kamuoyunda çokça dillendirilmesine rağmen, Çin’in baskısının bir sonucu değil, daha çok zayıf akışların ve fiyat dinamiklerinin bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Banka, kurumsal yatırımcıların, mevcut seviyelerde bile Bitcoin satın almak için harekete geçmemesine dikkat çekiyor.

 

19 Mayıs kripto çöküşünden bir aydan fazla bir süre sonra dahi, fiziksel altın ETF’lerine girişler durmuş olsa bile Bitcoin fonları kanamaya devam ediyor. Bu, halka açık Bitcoin fonları veya CME Bitcoin vadeli işlemleri gibi düzenlenmiş araçlarla yatırım yapma eğiliminde olan kurumsal yatırımcıların, Bitcoin düşüşünü satın almak için hala çok az istek ortaya koyduklarını gösteriyor.

 

JPMorgan ayrıca, Grayscale Bitcoin Trust’taki altı aylık kilitlenme döneminin sona ermesini BTC fiyatının yakın gelecekte düşebileceğine dair potansiyel bir sinyal olarak görüyor. Aralık ve Ocak aylarında Grayscale Bitcoin Trust fonuna 4 milyar dolar civarında giriş söz konusu olmuştu.

Altı aylık kilitlenme dönemi Haziran ve Temmuz aylarında sona ererken, kripto para piyasasının mevcut oynaklığı göz önüne alındığında bazı yatırımcıların varlıklarının bir kısmını satmak üzere çekebileceği konuşuluyor. JPMorgan analistleri, Bitcoin üzerindeki sinyallerin genel olarak “düşüş eğiliminde” olduğunu kaydediyor.

 

Canlı BTC fiyatı: $ 22,831.12

İlgili: Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin almanın 8 kolay yolu

İlgili: En iyi, en güncel Bitcoin forumları BTC konuşulan Telegram toplulukları

İlgili: Bitcoin cüzdan nedir? 2021’nin en iyi Bitcoin cüzdanları

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: