fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. İşte Polygon (MATIC) fiyat yükselişinin arkasındaki 3 neden!

İşte Polygon (MATIC) fiyat yükselişinin arkasındaki 3 neden!

İşte Polygon (MATIC) fiyat yükselişinin arkasındaki 3 neden!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçen haftadan bu yana kripto para piyasası çöküş yaşarken; Polygon’un yerel kripto para birimi MATIC %35’in üzerinde artış kaydetti. Peki piyasa düşerken, Polygon (MATIC) neden yükseldi?

Polygon (MATIC) neden yükseldi?

Son zamanlarda herkesin gözü Polygon‘un yerel kriptosu MATIC üzerindeydi. Uniswap dışında tüm büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans göstererek, son yedi gün içinde yaklaşık %35 değer kazandı. 2 yılllık bir proje olan Polygon (MATIC), piyasaya sürüldüğünden bu yana ise %39311,87 gibi müthiş bir artış kaydetti.

İşte Polygon’un son zamanlarda Bitcoin ve birçok altcoinden daha iyi performans göstermesinin 3 nedeni!

polygon (matic) İşte Polygon (MATIC) fiyat yükselişinin arkasındaki 3 neden!
1 günlük MATIC  mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView.com

 

Esasen bu güçlü yükseliş trendinin arkasında, Polygon ile ilgili artan hype, Google BigQuery duyurusu ve Mark Cuban’ın yatırımı da dahil olmak üzere birkaç önemli neden var.

Şöyle ki; 9 Şubat’ta Matic ilk kez, Polygon olarak isim değişikliğine gitmeyi planlarını açıkladı. O zamanlar ekip projeye, metaverse projeler ve entegre Matic Plasma Chain gibi heyecan verici yenilikler getirdi.

Polygon-(matic)-coin-nedir-matic-coin-yorum-haber

Polygon Plasma Chains sistemini uygulayarak, projeler için yerleşik ölçeklendirme çözümleriyle birinci katman bir blockchain ağı sağlamayı başardı.

Aynı zamanda Ethereum’a ölçeklendirme ve altyapı desteği sunan MATIC ile DeFi platformlarının performansı arasında yakın bir ilişki söz konusu. Matic, hızlı ve ucuz işlemleri mümkün kılmak için akıllı sözleşmeler ve kriptografik doğrulamanın bir kombinasyonunu kullanan Ethereum L2 ölçeklendirme Plasma çerçevesi tarafından da destekleniyor.

Poligon ekibi bu gelişmeyi, şubat ayında şöyle duyurmuştu:

“Üretime hazır bir Ethereum Layer2, Plazma uygulaması olan Matic Plasma Chains’i başlattık. Polymarket, Aavegotchi, Neon District, Skyweaver, Cometh, EasyFi dahil olmak üzere 80’den fazla başarılı uygulama eklendi ve her gün yenileri ekleniyor.”

Polygon o zamandan beri, özellikle kullanıcı sayısı hızla artan metaverse projeleri için ana katman blockchain projesi haline geldi. Dolayısıyla büyüyen temel dinamikler, aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere, proje için genel piyasa duyarlılığını artırdı.

polygon (matic) İşte Polygon (MATIC) fiyat yükselişinin arkasındaki 3 neden!
Sosyal hacme göre ilk on kripto para birimini – Kaynak: Lunar Crush

 

Google BigQuery duyurusu

Bununla birlikte; ekip, birçok kripto para için bir Ren-Polygon köprüsü ve Ethereum uyumlu chainler oluşturan SDK ile birlikte birkaç yeni gelişmeye imza attı.

Ayrıca 29 Mayıs’ta, Polygon varlıkları ile Google Cloud BigQuery entegrasyonunu tamamladığını duyurdu. Bu entegrasyon, BigQuery kullanıcılarının Polygon’a kolayca erişmesine olanak tanıdığı için oldukça önemli bir adımdı.

Son olarak; milyarder yatırımcı Mark Cuban, 25 Mayıs’ta Polygon‘a yatırım yaptığını açıkladı.

Cuban, projenin yüksek işlem (TPS) hızına sahip olduğunu ve maliyeti düşüren bu özelliğin ise, kullanıcılar açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Ayrıca Cuban, ağın işlerliğinden bahsederek, Polygon’un blockchain ağını kullanan birçok projenin olduğunu söyledi:

“İşlem hızının yüksek olması ve gas ücretlerinin rakiplerine kıyasla düşük olması yeterli değil. GÜNCEL bir ağ etkisi ve kullanıcı tabanının da büyümesi gerekiyor. Bu, çoğu L1 ve L2 için zor birşey. Çünkü birkaç istisna dışında, kripto piyasasında pazarlama berbat ötesi. Polygon ise; hızlı ve daha da önemlisi kullanıcı tabanı katlanarak büyüyor.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.