1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Polkadot (DOT) altcoinlerin zirvesine çıkmaya devam ediyor.

Polkadot (DOT) altcoinlerin zirvesine çıkmaya devam ediyor.

Polkadot (DOT) altcoinlerin zirvesine çıkmaya devam ediyor.
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Polkadot (DOT) fiyatı ile KSM’nin başarısının neler olabileceğinin bir göstergesi olarak gören Polkadot yatırımcılarını heyecanlandırdı.

 

Polkadot (DOT) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan bir sonraki altcoin olmasının 3 nedeni

 

Artan ticaret hacmi, yaklaşan parachain müzayedelerine ilişkin yatırımcı heyecanı ve KSM’nin başarısı, yatırımcıların DOT’u yeni bir zirveye ulaşacak bir sonraki altcoin olarak görmelerini sağlıyor.

 

Katman 1 akıllı sözleşme platformları, Ethereum ağı Londra sert çatalının yüksek işlem ücretleri ve ağ tıkanıklığı gibi önemli sorunları çözmek için çok az şey yapmasından sonra Ağustos ayı boyunca pazar paylarını artırdı.

 

Hız kazanan, ancak bazı rakipleri gibi henüz yeni zirvelere önemli bir fiyat artışı yaşamamış ilk 10 protokollerinden biri, ayrı blok zincirler arasında çapraz zincir köprülerin oluşturulmasını kolaylaştırmaya odaklanan çok zincirli bir protokol  ağı olan Polkadot’tur (DOT). 

 

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, 20 Temmuz’da 10,36$’da dibe vurduktan sonra, DOT fiyatının %205 artarak 31 Ağustos’ta gün içi en yüksek seviyesi olan 31,70$’a yükseldiğini gösteriyor.

Polkadot (DOT) Polkadot (DOT) altcoinlerin zirvesine çıkmaya devam ediyor.

DOT için artan yükseliş görünümünün üç nedeni, yaklaşmakta olan parachain müzayedeleri, ağda başlatmakla ilgilenen hızla büyüyen bir proje ekosistemi ve günlük ticaret hacminde istikrarlı bir artış olarak görünüyor.

 

Parachain müzayedeleri toplumu heyecanlandırıyor

 

Polkadot ekosisteminin en büyük itici güçlerinden biri, projelerin ağda piyasaya sürülebilecek sınırlı yuvalardan birini elde etmek için topluluk oyları için yarıştığı yaklaşan parachain müzayedeleridir.

 

Polkadot’un “vahşi kuzeni” Kusama, ilk partinin Temmuz ayının sonunda seçilmesi ve ikinci ihalenin 1 Eylül’de başlaması planlandığı müzayedelerini yürütme sürecindedir.

 

Parachain kitle kredisi sürecinin bir parçası olarak, kullanıcılar sınırlı alanlardan birini doldurmak üzere seçilen projeler için finansman sağlamanın bir yolu olarak belirli bir süre için DOT tokenlerini kilitleyerek projelere oy verirler.

 

Bu, DOT fiyatına baskı ekleyen mevcut tokenlerin dolaşımdaki arzını azaltma etkisine sahiptir. Polkadot ağı, Kusama ağındaki tüm müzayedeler tamamlandıktan sonra kendi parachain müzayedelerine girecek. Süreç tamamen denetlenmiştir ve bugüne kadar Kusama-bas parachainleri sorunsuz çalışmaya devam etmektedir.

 

Tüm  proje ekosistemi, bir parachain slotu için rekabet ediyor

 

DOT’un son zamanlardaki gücünün bir başka nedeni de, bir parachain yuvası olmak ve ağda başlatılması beklenen çok sayıda yeni projenin olmasıdır.

Polkadot (DOT) Polkadot (DOT) altcoinlerin zirvesine çıkmaya devam ediyor.

Yukarıdaki grafikte gösterildiği  gibi, Polkadot ekosistemi, geçen yıl boyunca protokoller ve destekleyici altyapı açısından kapsamlı bir büyüme gördü ve bu,  yalnızca az sayıda rakip ağı tarafından geride bırakıldı.

 

Beklenen Polkadot parachain müzayedeleriyle, ekosistemin genişlemeye ve yeni projeleri karşılamaya devam etmesi muhtemeldir ve bunun kanıtı, Kusama parachain sürecinin şimdiye kadar nispeten pürüzsüz olması gerçeğinden geliyor.

 

24 saatlik işlem hacmi artıyor

 

DOT için yükseliş görünümünün üçüncü bir nedeni, Mayıs ayı sonundaki piyasa genelindeki satıştan bu yana görülmeyen seviyelere geri dönen 24 saatlik artan işlem hacmidir.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, DOT’un 24 saatlik işlem hacmi 31 Ağustos’ta %300’den fazla artarak 5,41 milyar $’a ulaştı ve yaklaşan Kusama parachain müzayedelerine yönelik beklenti,  DOT fiyatı ile KSM’nin başarısının neler olabileceğinin bir göstergesi olarak gören Polkadot yatırımcılarını heyecanlandırdı. 

 

Kusama ağı, açık artırma sürecini sorunsuz bir şekilde sunmaya devam edebilir ve Polkadot ağında sürecin başlamasının önünü açabilirse, DOT’a olan talep artabilir ve bu, varlık için daha yüksek fiyatlara dönüşebilir.

Kaynak