1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. PlanB’nin 100 bin dolarlık Bitcoin tahmini hala geçerli olabilir mi?

PlanB’nin 100 bin dolarlık Bitcoin tahmini hala geçerli olabilir mi?

PlanB’nin 100 bin dolarlık Bitcoin tahmini hala geçerli olabilir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin (BTC) hafta sonu ile birlikte derin bir dalışa geçti. 42 bin dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, 47 bin dolarda destek buldu. BTC yazı anında 47,930 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin düştü ancak pek çok analist BTC’nin yükseleceğine hala inanıyor. Bunlardan biri de Bitcoin Stock-to-flow (S2F) modelinin geliştiricisi PlanB

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

PlanB Bitcoin yükselecek diyor

Bitcoin’in son düşüşü iki önemli gelişmeye bağlanıyor. İlk olarak, yeni ortaya çıkan COVID-19 varyantı Omicron, piyasada ciddi endişeye neden oldu. İkincisi ise ABD merkez bankası FED’in yaptığı son açıklamalar düşüşte etkin rol oynadı. Bilindiği gibi FED tahvil azaltımına gitmeyi planladığını açıklamıştı.

FED aylık 120 milyar dolar olan tahvil ihracını 15 milyar dolar azaltarak deflesyonist bir etki yaratma peşinde.

Bütün bu gelişmelere rağmen, PlanB Bitcoin’in hala güçlü durduğunu iddia ediyor.

Buna göre, PlanB, BTC grafiğindeki RSI göstergesine dikkat çekiyor. RSI hala aşırı alım bölgesinde olmadığımızı gösteriyor, bu da Bitcoin’in hala gidecek yeri olduğu anlamına gelebilir.

PlanB ayrıca, 2017’de görülen piyasa hareketinin, 2021 için hala bir ümit olduğunu gösterdiğini söylüyor. 2017’de 4 defa dip yapan, %29-38 aralığında derin düzeltmelere giden BTC yine de fiyatını 20 kat artırmayı başarmıştı.

 

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1467045232676151300

PlanB Bitcoin fiyatının dönmesi konusunda hala ümitli olduğunu söylüyor. Ancak PlanB’nin hedefi olan 100 bin dolara ulaşabilmesi için Bitcoin’in %100’den fazla artış göstermesi gerekiyor.

Analist, S2F modelinin Mart 2019’dan beri doğru olarak çalıştığı görüşünde. Model Bitcoin’in Ağustos ve Ekim kapanışlarını da doğru bilmişti.

 

Canlı BTC fiyatı: [mcrypto coin=”BTC” currency=”USD”]

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: