1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Piyasa çakıldı! Balinalar bu kripto paraları topluyor

Piyasa çakıldı! Balinalar bu kripto paraları topluyor

Piyasa çakıldı! Balinalar bu kripto paraları topluyor
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasalar için kabus gibi bir hafta sonu yaşanıyor. Balinalar ise kabusu fırsata çeviriyor. İşte kripto analiz firmasına göre balinalar bu kripto paraları topluyor. Detaylar haberimizde.

Piyasa çakıldı! Balinalar bu kripto paraları topluyor

Kripto piyasası hafta sonuna kötü uyandı. Bitcoin, %16 değer kaybetti ve yazım anında 47,500 dolardan işlem görüyor. Kayıp Bitcoin ile sınırlı değil piyasada kırmızı renk hakim. Ethereum’da değer kaybı ise %12. Ether, 3,995 dolardan işlem görüyor.

İlk 10 içerisinde en büyük kayıp Polkadot (DOT) ve Ripple’da. Piyasa şok içerisindeyken kripto analiz firması Santiment balinaların yoğun olarak üç altcoini biriktirdiğini belirledi. Santiment, balina izlemenin hangi kripto varlıklarının yükseliş veya düşüş eğiliminde olduğunu belirlemede etkili bir yöntem olduğunu belirtiyor.

Analitik firması, 1-10 milyon Skale (SKL) arasında tutan balina adreslerinin sayısının geçtiğimiz hafta arttığını belirledi. SKL, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,24 dolardan işlem görüyor.Bugünkü çöküşten SKL’de etkilenmiş görünüyor. Son 24 saat içerisindeki değer kaybı %26.

kripto para Piyasa çakıldı! Balinalar bu kripto paraları topluyor

İlgili: Skale nedir, geleceği nasıl?

Santiment’e göre, 100-10.000 Maker (MKR) arasında tutan balina adreslerinin sayısı da Kasım ayının ikinci yarısında arttı. Maker, MKR, 2,510 dolardan işlem görüyor.

kripto para Piyasa çakıldı! Balinalar bu kripto paraları topluyor

Firma son olarak, Ocean Protocol (OCEAN) utan balina adreslerinin sayısının da geçen ayın ikinci yarısında artış gözlendiğini söylüyor.

kripto para Piyasa çakıldı! Balinalar bu kripto paraları topluyor

İlgili: Ocean Protocol (OCEAN) nedir, geleceği nasıl?

Kripto analitik firması aynı zamanda REN ve GRT tutan balina adreslerinin sayısında da geçtiğimiz ayın ortasından bu yana bir düşüş olduğunu not etti. Kripto piyasası Omicron varyantının ve balinaların borsalara Bitcoin taşımasının artışının bir sonucu olarak düşüşe geçti ve kontrolü ayılara bıraktı. Boğalar, tamamen pes etmiş gözükmüyor. Piyasada beklenti düşüş eğiliminin kısa sürede yerini yükselişe bırakması.

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.