1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Kripto piyasası toz duman! İşte nedenleri

Kripto piyasası toz duman! İşte nedenleri

Kripto piyasası toz duman! İşte nedenleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasası hafta sonuna büyük bir düşüşle başladı. Bitcoin ve altcoinlerde büyük değer kayıpları var. Çöküşün boyutları ve nedenleri haberimizde.

Piyasada büyük düzeltme! İşte nedenleri

Kripto para piyasası hafta sonuna kan banyosu ile başladı. Bitcoin değerinin %17,36’sını silerek 47,368 dolara düştü. Düşüş Bitcoin ile sınırlı değil ilk 10’daki kripto paraların tamamı %10 ile %25 arasında değer kaybetti. İlk 10’daki rekor değer kaybı %25 ile Ripple’da. Lider kripto para biriminin piyasa değeri 1 Triyon doların altına geriledi. Piyasanın toplam hacmi ise 2,165 trilyon dolara çekildi.

kripto piyasası Kripto piyasası toz duman! İşte nedenleri

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Geçtiğimiz hafta açıklanan Covid’in yeni varyantı Omicron’un korkusunun küresel pazara yayılması sonucu ABD borsalarının baskı altında kalması kripto piyasasını da vurdu.

Kripto analiz firması Santiment, son dönemlerde borsalara Bitcoin girişinin artttığını raporladı. Soğuk cüzdanlara çekilen Bitcoin sayısı borsalarda tutulan BTC sayısından daha düşük kaldı. Bu metrik Bitcoin’de bir satış baskısı olacağı şeklinde değerlendiriliyor.

kripto piyasası Kripto piyasası toz duman! İşte nedenleri

Düzeltme altcoinler üzerinde de sert ve acımasız bir biçimde yaşandı. Ethereum, %15 değer kaybederek 4,000 doların altına geriledi. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 3,887 dolardan işlem görüyor.

kripto piyasası Kripto piyasası toz duman! İşte nedenleri

İlgili: Ethereum teknik analizi

Geçtiğimiz haftanın en iyi performans gösteren altcoinler Terra (LUNA) ve Polygon (MATIC), sırasıyla %20 ve %15 değer kaybetti. Geçtiğimiz hafta altcoinler Bitcoin’in yatay seyri karşısında genel olarak iyi bir performans göstermişti. Ancak hafta sonu çöküşü altcoinleri de etkisi altına almış görünüyor.

Kaynak