fbpx
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Ocean Protokol nedir, nasıl çalışır? OCEAN coin nedir, nasıl alınır?

Ocean Protokol nedir, nasıl çalışır? OCEAN coin nedir, nasıl alınır?

Ocean Protokol nedir, nasıl çalışır? OCEAN coin nedir, nasıl alınır?
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Blockchain ve AI günümüzün devrim niteliğine iki teknolojisi. Her iki teknolojinin de geleceğimizde önemi bir yer edineceği kesin. Ya iki teknolojiyi bir araya getiren bir konsept olsa? İşte Ocean Protokol…

Ocean protokol nedir?

Ocean merkezsiz bir veri değişim protokolüdür.

Ocean verilerin yalnız Google, Facebook ya da Microsoft tarafından değil, çok daha geniş bir konseptte, çok daha verimli bir şekilde kullanılmasını hedefliyor.

Şu anda bu şirketler veri üzerinde tekele sahipler ve veri satarak kar elde diyorlar. Kullanıcı verilerini bu şekilde kullanmak oldukça verimsiz bir metot. Satılan verilerin çoğunluğu boşa gidiyor, uygun şekilde kullanılmıyor.

Ocean, herkes için daha iyi ürünler, hizmetler ve deneyimler ortaya çıkarmak için verileri topluma sunmakla ilgilidir. Verilere erişimin yaygınlaşması, iyi bir gelecek için daha güçlü AI geliştirmek anlamına gelebilir.

Ocean ayrıca veri depolamada kullanılan merkeziyetçi konsept sorununa da çözüm bulmayı hedefliyor. Bilindiği üzere, kullanıcı verilerine sahip şirketler verileri belirli merkezlerde depoluyorlar. Hackerların tek bir veri depo merkezini çökertmesi, kötü sonuçlarla neticelenebilir. Bunun yanında, veri sahipleri merkezi ortamda tutulan veriler üzerinde tam kontrole de sahip olamıyorlar.

Ocean protokolü, veri depolamadaki bu merkezi aracıları merkezsiz blockchain ağı ile değiştiriyor.

Ocean protokol nedir

Ocean, herkes için daha iyi ürünler, hizmetler ve deneyimler ortaya çıkarmak için verileri topluma sunmakla ilgilidir.

Ocean protokol nasıl çalışır?

Ocean Protokol, sizin kendi merkezsiz veri pazarınızı oluşturmanızı sağlar. Böyle bir durum verinin daha geniş kitlelerce kullanımına olanak tanır. Tekelleşmenin önüne geçilir.

Ocean protokolü, kimin hangi metadata’ya sahip olduğu ve kiminle paylaştığı kaydını tutar. Böylelikle işin zor kısmı halledilmiş olur. Veriler Blockchain’de tutulur. Blockchain üzerinde verilerin kim tarafından alındığı, görüntülendiği, aktarıldığı ya da satıldığı kayıt altına alınacaktır. Bu durum veri sahibine tam kontrol imkanı sağlar.

 • Ocean’da kendi veri pazarınızı oluşturursunuz.
 • Endüstriyel alanda gruplar oluşturularak veri havuzları sağlanabilir.
 • Veriler blockcahin’de tutulur.
 • Ocen protokol, veriyi kimin aldığını-sattığını, görüntülediğini, aktardığını kayıt altına alır.
 • Verileri satın almak isteyen kullanıcılar OCEAN token kullanırlar.
 • Veri sağlayıcılar fiyatı belirleyebilir; isterlerse ücretsiz verebilir.
 • Veri satın alanlar, bireyler, şirketler ya da farlı organizasyonlar olabilir.
 • Satın alanlar doğrudan veriye erişime değil yalnız veri üzerinde AI algoritmaları kullanmaya yetkilidir.
 • Ocean protokol akıllı sözleşmelerle veri alım-satımını kontrol eder. Şartlar yerine geldiğinde (OCEAN token aktarımı) kullanıma izin verir.

OCEAN coin nedir?

OCEAN coin, Ocean protokol ağı içerisinde alım-satım aracı olarak kullanılır. Protokol üzerinde veri alım-satımı OCEAN coin ile yapılır.

OCEAN coin nereden alınır?

OCEAN coin başta Bittrex, Uniswap, Gate.io olmak üzere pek çok borsada alınıp satılabilir.

Ocean protokol ile ilgili sosyal medyaya baktığımızda, Twitter’da 29 bini aşn bir takipçi kitlesinin olduğunu görüyoruz. Bunun iyi bir rakam olduğunu söyleyelim. Şirket, Youtube’da ise yaklaşık 2 bin takipçiye sahip.

Sosyal Medyada Ocean Protokol
Website
Blog
Twitter
Youtube

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır?

Kaynak

Ocean protokol ile ilgili daha fazla bilgiye videoda ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Jr6ZuePmV-g

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: