fbpx
  1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Piyasalar Düşerken Kripto Yatırımını Korumanın 4 yolu!

Piyasalar Düşerken Kripto Yatırımını Korumanın 4 yolu!

Piyasalar Düşerken Kripto Yatırımını Korumanın 4 yolu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Eğer birisinin kripto para borsasında yatırım yapmışsa, onun için en öncelikli konu kripto yatırımını korumak olacaktır. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in yükselmesinin ardından kripto para borsalarında bir düşüş yaşanmaya başladı. Bunun en başlıca nedeninin Güvenlik ve Borsa Komisyonunun bu ay Bitcoin vadeliler ve ETF yatırımcılar için alması gereken kararı Eylüle ertelemesi olduğu söyleniyor. Bu erteleme yatırımcılar arasında paniğe neden oldu ve borsalarda düşüş başladı.


Kripto Yatırımını Korumak İçin Ne Yapmalı

Güvenlik ve Borsa Komisyonunun kararının ardından yatırımcılar kayıplarını en aza indirmek amacıyla paralarının sistemden çekmeye başadılar. Bu olay piyasa içindeki tüm kripto para birimlerinin piyasa kapitalizasyonunun düşmesine neden oldu. Kripto para yatırımını korumak için kişiler panik yaşamaya başladılar.

Ancak bu kadar yüksek dalgalanmanın olduğu bu dönemde kayıpları en aza indirmek ve tekrar kazanmak için yöntemler de var. Size bunlardan bir kaçını göstermek istiyoruz. Umarız bu dalgalanmada kimse çok fazla zarar etmez.

Coinlerinizi Sabit Coinlere Dönüştürün

Bir çok yatırımcı piyasadaki olumsuz eğilimin etkisini azaltmanın en iyi yollarından birinin coinlerini güvenli bir şekilde sabit coinlere dönüştürmek olduğunu bilmiyor. Bu dönüşümün esası,coininizin değerinin piyasadaki oynaklıktan etkilenmemesini sağlamak. Böyle istikrarlı coinlerden birisi Tether’dır (USDT)

Ayrıca Bakınız: Tether Coin

koinmedya_paradex

 Kripto Paranızı Dijital e-Para Birimlerine Dönüştürün

Kripto para birimlerinin gelişiminden önce, dijital para birimleri mevcuttu. Dalgalanmadan  etkilenmezler, ancak sizin fiatınıza eşdeğer kalırlar, dolayısıyla her zaman aynı oldukları için ABD dolarının onlar karşısında kazanmasından endişelenmenize gerek yoktur.

Coinlerinizi Kısa Vadede Ödünç Verin

Kredi verenlere vaad edilen süre içerisinde ödeme yapan bazı meşru kripto-para ödünç verme ve borç alma platformları var. Bu, kredinin ABD doları olarak yapılması durumunda zarar seviyesinin en aza indirilebileceği anlamına gelir.

Yeni Tokenlere Yatırım Yapın

Bu kararı alırken tedbirli olmak lazım, eğer çok iyi bir projeniz yoksa geri tepebilir . Yani, neredeyse biten ve iyi bir proje ile yasal başlangıç para teklifleri listeleyen web siteleri üzerinden gidin ve onlara yatırın. Ne kadar çok borsa listelerse bu size o kadar kazandıracak.

Kripto para yatırımını korumak için yapılabilecek hamlelerden bahsettik.  Umarız okuyucularımıza yol gösterici olmuştur. Her fırtınaya dayanacak bir gemi mutlaka vardır.

 

“koinmedya_binance”
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.