1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Peter Brandt’tan yeni Bitcoin tahmini!

Peter Brandt’tan yeni Bitcoin tahmini!

Peter Brandt’tan yeni Bitcoin tahmini!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Finans dünyasında büyük bir deneyime sahip olan Peter Brandt, yeni bir Bitcoin tahmini paylaştı. Detaylar ve teknik analizler haberimizde.

Peter Brandt’tan yeni Bitcoin tahmini!

Bitcoin, haftanın son gününde yatay bir seyir izliyor. BTC, uzun süredir 40,000 dolarlık psikolojik seviyenin altında fiyatlanıyor. Boğalar, kontrolü ele alamadı. Ancak ayıların egemenliği de henüz kesin değil.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Lider kripto para birimi, 2022 yılının en yüksek seviyesi olan 48,000 dolara ulaştıktan sonra 10,000 dolar değer kaybetti. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,742 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasası şu anda 1,733 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC, 732 milyar dolarlık değer ile ekosistemin toplam değerinin %42,2’sini domine ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin

 

Bitcoin için son dönemlerde yatırımcıları üzecek tahminler paylaşılıyor. Neredeyse 50 yıllık deneyime sahip efsanevi tüccar Peter Brandt’ta uyarı dolu bir ahmin paylaştı. Brandt, Bitcoin’in 30,000 doların altına gerileyeceğini öngörüyor.

Ünlü analist, 32,000 dolarlık destek noktasının kaybedilmesi durumunda lider kripto para biriminin 28,000 dolara düşeceğini ve bunun gerçekleşeceğini öngördüğünü açıkladı. Bitcoin, 2021 yılının temmuz ayında 29,000 dolar seviyesine kadar gerilemiş ve son bir yıldaki en düşük seviyesini görmüştü.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

BTC, 10 Kasım 2021’de ise 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı. O tarihten itibaren değerinden %44 kaybetti. Kripto piyasası 2022 yılında beklenilen artışı gerçekleştiremedi. Daha fazla küresel aktörün Bitcoin’i benimsemesi, kripto para biriminin değişkenlerden daha fazla etkilenmesine neden oluyor.

Bu yıl derinleşen ekonomik daralma nedeniyle birçok ülke daha sert politikalar benimsiyor. Fed’in şahin tutumu BTC’nin önündeki en büyük engellerden biri oldu.

Kaynak