Loading...
btc
BTC
0%
Bitcoin
63.910,85 USDT
eth
ETH
0.16%
Ethereum
3.011,40 USDT
bch
BCH
-1.2%
Bitcoin Cash
473,92 USDT
xrp
XRP
0.34%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-0.25%
Litecoin
77,16 USDT
bnb
BNB
-1.27%
Binance Coin
546,10 USDT
sol
SOL
-1.53%
Solana
136,33 USDT
avax
AVAX
3.5%
Avalanche
35,08 USDT
ada
ADA
1.31%
Cardano
0,45 USDT
dot
DOT
1.46%
Poladot
6,48 USDT
doge
DOGE
-1.81%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.74%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ünlü CEO’ya göre bu ülkeler Bitcoin’i resmi para birimi yapacak!

Bitcoin
Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’i El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti resmi para birimi yaptı. Ünlü CEO’ya göre bu başlangıç. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Ünlü CEO’ya göre bu ülkeler Bitcoin’i resmi para birimi yapacak!

Geçtiğimiz yıl Bitcoin tarhinde bir ilk gerçekleşti ve Bitcoin ilk defa bir ülke tarafından resmi para birimi haline getirildi. Mimai 2021 Bitcoin konferansında El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin’i yasal para haline getirecekleri müjdesini verdi ve yıl bitmeden yasal prosedür tamamlandı.

7 Eylül 2021’den bu yana Orta Amerika Ülkesi El Salvador’un resmi para birimi Bitcoin. Ülkenin her noktasında Bitcoin artık yaygın olarak kullanılıyor.

Son olarak Orta Afrika Cymhuriyeti meclisi de Bitcoin’i yasal para birimi haline getirme kararı aldı. Mali danışmanlık firması deVere Group CEO’su Nigel Green,yıl tamamlanmadan önce en az iki ülkenin daha Bitcoin’i resmi para birimi haline getireceğini belirtti.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Green, yeni bir şirket bloğunda ocak ayında yaptığı tahmini yineledi ve 2022’de en az üç ülkenin BTC’yi resmi para yapacağını söyledi.

“Ocak ayında, en az üç ülkenin 2022’de dünyanın en büyük kripto para birimi yasal para ilan edeceğini tahmin etmiştim. Biri bunu zaten yaptı. Bitcoin’in yıl sonundan önce en az bir Afrika ve bir Orta veya Latin Amerika ülkesinde yasal para olarak kabul edilmesini bekliyorum.”

Green, Tanzanya’nın Afrika’da muhtemel bir aday olduğunu bu ülkenin 2021’de merkez bankasının kripto para birimlerini ele alacak bir başkanlık yönergesi hazırladığını belirtti. Latin ve Orta Amerika’da, sıradaki potansiyel adayın ise Paraguay veya Meksika’dan biri olabileceğini söyledi.

“Latin ve Orta Amerika’da, sıradaki potansiyel aday Paraguay veya Meksika olabilir. Ülkedeki Bitcoin ve kripto para birimlerinin ticaretini ve madenciliğini düzenlemek için Paraguay’da bir yasa tasarısı geçti. Aralık ayında Senato’dan geçen bu yasa, yaygın olarak Bitcoin’i yasal para yapmanın ilk adımı olarak kabul ediliyor. Meksika’da ise bir politikacı ülkenin El Salvador’u takip etmesi gerektiği konusunda açıklamalar yapıyor.”

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 38,050 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %1,42 değer kaybetti.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

 

Ünlü CEO’ya göre bu ülkeler Bitcoin’i resmi para birimi yapacak!

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.