Bu ülkelerde kripto para konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor!

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para düzenlemeleri gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Brezilya ve Belçika’da düzenlemeler konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Detaylar haberimizde.

Bu ülkelerde kripto para konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor!

Kripto para regülasyonları gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Piyasa büyüdükçe merkezi otoriteler kontrolleri altında olmayan bu piyasayı belirli amaçlarlar ile düzenlemek istiyor.

kripto para

Genel olarak ortaya sürülen asıl neden terörizmin finansmanı ve kara para aklama gibi suçların önüne geçmek. Ayrıca yatırımcıların korunması gerektiği de getirilen savunmalar arasında. Bu ne kadar gerçekçi bir yaklaşım okuyucularımızın takdirine bırakıyoruz. Zira bahsi geçen suçlar hayatımıza kripto paralar ile girmedi. Fiat paralar var olduğundan beri bu suçlarda yargının konusu.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Düzenlemeler, yatırımcıları korumak için belirli çerçevelerde yapılabilir. Bunda bir sorun görünmüyor. Ancak kripto paraların doğası olan merkeziyetsiz yapıyı kontrol altına alma çabası ve vergi gibi bu paraları elinde bulunduranlara getirilecek yükler kripto topluluğu tarafından itiraz edilen noktaların başında geliyor.

Salı günü, Brezilya Senatosu genel kurulu, “sanal hizmet sağlayıcıları” tanıtarak ülkedeki kripto işlemlerini düzenleyecek bir yasa tasarısını onayladı.

kripto para regülasyonları

Senatör Flavio Arns tarafından sunulan tasarı, Brezilya Temsilciler Meclisi’ne gidiyor. Sıradaki oylama burada yapılacak.

Tasarının raportörü Irajá Abreu’ya göre, ülkenin Merkez Bankası kripto sektörünü düzenlemekten sorumlu olacak. Tasarı aynı zamanda dijital varlık dolandırıcılığını da tanımlayacak. Ceza kanununda yapılan diğer değişiklikler arasında dijital varlık dolandırıcılığı için hapis ve para cezaları öngörülüyor.

Chainalysis’e göre, Haziran 2020 ile Temmuz 2021 arasında Brezilya, yaklaşık 91 milyar dolarlık bir kripto işlem hacmine ulaştı.

Avrupa’da da regülasyon çalışmaları devam ediyor. Yarından itibaren, Belçika’da faaliyet gösteren kripto borsaları ve cüzdan sağlayıcılarının Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu’na (FSMA) kaydolması gerekiyor. FSMA, başvuru sahiplerini, başvurularının başarılı olup olmadığını, tamamlanmış bir başvurunun alınmasından sonra en geç üç ay içinde taahhütlü mektupla bilgilendirecek. Kaydolmadan faaliyet gösterdiği tespit edilen şirketlerin yöneticileri bir aydan bir yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bu ülkelerde kripto para konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.