1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. PayPal İngiltere’de Bitcoin ve kripto servis hizmetine başladı
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

PayPal İngiltere’de Bitcoin ve kripto servis hizmetine başladı

PayPal İngiltere’de Bitcoin ve kripto servis hizmetine başladı
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya ödeme devi PayPal İngiltere kullanıcılarına yönelik Bitcoin ve kripto para hamlesini açıkladı.

PayPal İngiltere’de Bitcoin ve kripto servis hizmetine başladı

PayPal’dan yapılan açıklamada, önümüzdeki haftadan itibaren geçerli olmak üzere, İngiltere çıkışlı kullanıcıların PayPal üzerinden kripto para satın almasına, satmasına ve tutmasına izin verileceği duyuruldu.

İngiltere, ödeme devi PayPal’ın geçtiğimiz yıl Ekim ayında ABD’de yaptığı lansman sonrası kripto hizmetini genişlettiği ilk uluslararası pazar olarak dikkat çekti.

ABD’li kullanıcıları gibi, PayPal’ın İngiltere müşterileri de dört kripto para birimini alıp satabilecekler: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH).

paypal bitcoin

Şirketin İngiltere hizmeti için kripto ortağı, piyasa yapıcı ve saklama sağlayıcısı olarak hareket eden Paxos olmaya devam ediyor.

Şirketin bir sözcüsü verdiği demeçte; PayPal’ın şu ​​anda harici cüzdanlara para çekmeye izin vermediğini ancak işlevselliği araştırdığını dile getirirken, bu durumda ilgili bir lansman tarihi vermedi.

PayPal kullanıcıları, 1 £ veya 1 $ gibi düşük bir tutarla kriptoya yatırım yapmaya başlayabilir, ancak maksimum yatırım tutarının sınırları var. Sözcü, İngiltere’de kullanıcıların haftada 15.000 £ ‘dan fazla kripto satın alamayacaklarını ifade etti. 12 aylık bir süre boyunca satın alımlar için maksimum tutarın 35.000 £ olduğu bildirildi. ABD’de haftalık kripto satın alma limiti 100.000 dolardan daha yüksek.

PayPal, kripto alım satım hizmeti sağlamanın yanı sıra kripto yatırım alanında da aktif.

Şirketin risk sermayesi birimi, TaxBit, TRM Labs ve Talos gibi girişimleri destekledi. Bu yılın başlarında PayPal, kripto güvenlik şirketi Curv’u da satın aldı.

İlgili: Michael Saylor: Karşınıza hayatta bir kez çıkacak fırsat..

İlgili: Grayscale yönünü farklı kripto paralara çevirdi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: