fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. PayPal’dan piyasayı büyük beklentiye sokacak hamle!

PayPal’dan piyasayı büyük beklentiye sokacak hamle!

PayPal’dan piyasayı büyük beklentiye sokacak hamle!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geleneksel düzenin parçası global şirketlerin kriptoya ilgisi sektörde büyük yankı yapıyor. Son olarak PayPal’dan gelen haberler oldukça ilgi çekici.

İşte herkesin konuştuğu PayPal haberi, sürprize hazın olun!

Ödeme devi PayPal, kripto personelini genişletiyor. Tüketici kripto talebi artmaya devam ederken şirketin 100’den fazla kripto ile ilgili çalışanı işe aldığı bildiriliyor. Peki bu ne anlama geliyor?

PayPal büyük açılışa mı hazırlanıyor?

PayPal’ın iş ilanlarına çıkması kripto alanında ses getirdi. İşe alımlarının çoğu ABD’de olsa da, Tel Aviv’de beş, Guatemala City’de yedi ve Dublin ile Dundalk arasında altı alım yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen işe alımların yirmiden fazlası California’da, on dördü New York’ta ve on iki tanesi Austin, Texas’ta. Diğer ABD şehirlerinde de münferit alımlar söz konusu.

Yapılan işe alımlarda özellikle, Kurumsal Risk Yöneticisi, Operasyon Yöneticisi, Hukuki işler yöneticisinden çeşitli mühendislik alanları dikkat çekiyor. PayPal, online para transfer servisi Xomm ve Venmo için de alım yaptı.

paypal

PayPal’ın “Super App” uygulaması büyüyor

PayPal kripto alanında büyümeye devam ediyor. CEO Dan Schulman, “yeni tüketici cüzdanı Super App’in ilk sürümünün kodu tamamlandı ve şimdi yavaş yavaş yükselmeye başlıyoruz” dedi.

Schulman, özelliklerin “yüksek verimli tasarruflar, doğrudan mevduat fonlarına erken erişim, yeni ve geliştirilmiş fatura ödeme işlevi, aile ve arkadaş iletişimini sağlamak için P2P dışında mesajlaşma yetenekleri” ve daha fazlasını içereceğini de sözlerine ekledi.

Schulman’dan bir müjde de İngiltere için geldi. CEO bu ayın içerisinde İngiltere’de kripto hizmeti vermeye başlayabileceklerini duyurdu.

Bilindiği gibi PayPal geçtiğimiz ay, kripto satın alma limitini haftalık 100 bin dolara yükseltti.

PayPal’ın yeni işe alımlarının, şirketin en önemli sektörel rakiplerinden Square’in Bitcoin kar miktarlarında rekor açıkladığı bir döneme gelmesi de dikkatlerden kaçmıyor.

İlgili: Michael Saylor: Karşınıza hayatta bir kez çıkacak fırsat..

İlgili: Grayscale yönünü farklı kripto paralara çevirdi!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: