okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.42%
Bitcoin
69.852,42 USDT
eth
ETH
-0.84%
Ethereum
3.758,00 USDT
bch
BCH
-1.2%
Bitcoin Cash
508,81 USDT
xrp
XRP
-0.74%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.46%
Litecoin
86,97 USDT
bnb
BNB
0.33%
Binance Coin
620,58 USDT
sol
SOL
-0.02%
Solana
178,12 USDT
avax
AVAX
-0.37%
Avalanche
41,05 USDT
ada
ADA
-1.21%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.9%
Poladot
7,54 USDT
doge
DOGE
-1.08%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-1.17%
Shiba Inu
0,00 USDT

ABD’li senatörden kripto vergi tasarısına tepki!

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Senatör Pat Toomey’den kripto paa vergilendirmesine tepki geldi. Toomey, metnin uıygulanamaz olduğunu savunuyor. Detaylar için lütfen haberimize göz atın.

ABD’li senatörden kripto vergi tasarısına tepki!

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz hafta tartışılan bir karar alınmış altyapı hizmetleri ile ilgili bir yasanın içerisinde kripto para vergilendirmesi dahil edilmişti. Tasarıya eklenen maddeye göre kripto komisyoncuları ve işletmeleri üzerinde 10.000 doların üzerindeki kripto işlemlerini aktif olarak bildirmelerini gerektiren daha katı düzenlemeler getirilmesi isteniyor.

Pennsylvania Senatörü Pat Toomey, 550 milyar dolarlık iki taraflı altyapı anlaşmasının finansmanın 28 milyar dolarlık kısmını karşılamak için eklenen vergilendirme için değişiklik önereceğini sözlerine ekledi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Toomey, Kongre’ye acele karar vermemesini ve sonuçları tam olarak anlaşılmadan aceleyle tasarlanmış bir vergi rejiminin uygulanmamasını tavsiye etti.

“Kongre, sonuçları tam olarak anlamadan, kripto paralar için atar topar hazırlanmış bu vergi tasarısı konusunda acele etmemelidir.”

Cumhuriyetçi senatör, metnin uygulamaz olduğunu söyledi. Birinci eleştiri noktası yasata tasarısındaki tanımlamalar ile ilgiliydi. Toomey, yasada belirtilen madencileri, doğrulayıcıları ve diğer hizmet sağlayıcıları kapsayacak tanımlama aşırı geniş bir kapsayıcılıkta ve gereksiz.

Toomey, metni daha uygun hale getirmek için çalışacağını belirtti. Cumhuriyetçiler ve Demokratlar yakın bir zamanda yasa tasarısı ile ilgili karşı karşıya gelecek gibi görünüyor. Yetkililer düzenleme konusunda hemfikir olsa ince ayrıntılar konusunda anlaşmazlığa düşüyorlar. Özellikle kripto pazarını vergilendirme konusunda çalışmalar devam ederken bazı yöneticiler sektörün getirdiği yeniliklerden de geri kalmak istemiyor.

DeFi ve NFT pazarının büyümesi de düzenleyicileri endişelendiren başka bir konu. SEC Başkanı Gary Gensler, yatırımcıların korunması için çabalanması gerektiğini vurguluyor. Önümüzdeki günlerde tasarının son halini alması bekleniyor. Tasarı kripto piyasası tarafından da takip ediliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.